Jedenaście drużyn przystąpiło do rywalizacji w ramach XII Chocianowskiego Festiwalu Futsalu, któremu patronował Starosta Polkowicki Marek Tramś. Zawody zorganizował Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie a rozegrano je w hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie w dniu 10 grudnia 2016.

Zawody rozpoczęły się od zmagań prowadzonych w ramach Młodzieżowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn, które rozegrały łącznie dziesięć meczy systemem każdy z każdym. Wyniki szczegółowe. (DOC – 35 kB). Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna ZARKON przed STALÓWKĄ i GĄSKAMI EDWINA. W ramach turnieju przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Jarosław Tkaczyk a Sofiana Lekhchine wybrano najlepszym bramkarzem turnieju.

W godzinach popołudniowych rozegrano Turniej Halowej Piłki Nożnej Instytucji i Zakładów Pracy. W tym turnieju rywalizowało sześć drużyn. W pierwszej fazie zawodów rywalizacja toczyła się w dwóch trzy drużynowych grupach. Następnie najlepsze zespoły rozegrały mecze półfinałowe i finałowe. Wyniki szczegółowe. (DOC – 44 kB). Najlepszymi w tej rywalizacji okazali się zawodnicy VOLKSWAGEN MOTOR POLSKA, drugie miejsce przypadło drużynie FUM CHOCIANÓW a na trzecim miejscu uplasowali się NAUCZYCIELE CHOCIANÓW.