W dniu 19 kwietnia 2018 roku grupa uczniów technikum logistycznego uczestniczyła w zajęciach specjalistyczny, realizowanych we współpracy z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu, w ramach projektu „Praktycznie to umiem – przygotowanie zawodowe uczniów do potrzeb rynku pracy”.

Uczniowie swoją przygodę na uczelni rozpoczęli od zajęć w laboratoriach inżynierii logistycznej, gdzie poznali zasady funkcjonowania bramek RFID, a następnie uczestniczyli w wykładzie „Nowoczesne metody zarządzania produkcją Lean Manufacturing”. Ciekawy sposób przekazania wiedzy, poparty licznymi przykładami, niewątpliwie ułatwił zrozumienie takich zagadnień jak: rozwój wiedzy o wytwarzaniu, systemy produkcyjne, strategię pchającą i ssącą w zarządzaniu systemem produkcyjnym czy też organizację systemu produkcyjnego i sterowania zapasami.

Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie wrócili nie tylko bardzo zadowoleni z wiedzy jaką pozyskali, ale także poznali uczelnię, na której być może wkrótce zostaną studentami :)