12 kwietnia 2017 roku Zespół Szkół w Chocianowie pożegnał, na sportowo i e-sportowo, uczniów ostatnich klas. Na szczególne słowa uznania zasłużyli szczególnie uczniowie, którzy już od klasy pierwszej reprezentowali szkołę podczas wielu (w niektórych przypadkach było to ponad 20 występów) międzyszkolnych zawodach różnej rangi i w różnych dyscyplinach. Ci najbardziej „zasłużeni” to przede wszystkim: Weronika Iglicka, Katarzyna Bosacka, Marta Wiśniewska, Paweł Świerzko i Bartosz Wierzbicki.

Podczas zmagań halowej piłki nożnej uczennice ostatnich klas pokonały reprezentację szkoły 3:2. Odwrotnie wyglądał wynik w rywalizacji chłopców, gdzie młodsze klasy zwyciężyły swoich starszych kolegów 5:2. Pomimo towarzyskiego charakteru tych spotkań stały one na wysokim poziomie sportowym, nie zabrakło w nich zaciętej, momentami nawet ostrej gry.

Drużyny zagrały w następujących składach:

Dziewczęta (starsze) – Weronika Iglicka, Wioleta Jurasik, Jagoda Appel, Katarzyna Bosacka, Marta Wiśniewska, Lidia Fijoł. Dziewczęta (młodsze) – Agata Kalinowska, Aleksandra Kosacz, Patrycja Baran, Oliwia Samborska, Karolina Kozłowska, Agata Potyszka. Chłopcy (starsi) – Paweł Świerzko, Bartosz Wierzbicki, Piotr Weryszko, Tomasz Pilarek, Jakub Duszeńko, Maciej Cieślak. Chłopcy (młodsi) – Krystian Błauciak, Amadeusz Demeszuk, Piotr Zgała, Gracjan Marszałek, Kornel Ciunajtis, Dominik Medyński, Dawid Ostrowski, Mateusz Malec.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły, rozgrywanym po rywalizacji sportowej, zmaganiom e-sportowców. W ostatnim etapie szkolnych rozgrywek FIFA 17, rozgrywanych na PS 4, zmierzyło się ośmiu najlepszych graczy naszej szkoły. Licznie zgromadzeni w hali sportowej kibice obejrzeli mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe, mecz o 3. miejsce a na zakończenie wielki finał. W piłkę nożną na ekranie najlepiej „kopali” czwartoklasiści: Bartosz Wierzbicki (1. miejsce), Michał Kikowski (2. miejsce) i Jakub Duszeńko (3.miejsce).

Wyniki:

Ćwierćfinał Półfinał
Czapczyński (ManU) 1:1
karne 4:5
Medyński 0:1

Mecz o 3 miejsce

Medyński 0:1 Duszeńko

Medyński (Juventus)
Marszałek (PSG) 1:2 Kikowski
Kikowski (Atletico)
Wierzbicki (Chelsea) 3:1 Wierzbicki 2:0

Finał

Kikowski 3:5 Wierzbicki

Ciunajtis (FCB)
Duszeńko (Bayern) 2:1 Duszeńko
Kaczyński (Real)