Logo: Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie

„ZŁOTO KUSEGO”
Stadion Sportowy w Chocianowie, 29.07.2017r, godz. 12.00

 W 85 rocznicę historycznego wyczynu Janusza „Kusego” Kusocińskiego, którym było zdobycie Mistrzostwa Olimpijskiego (Los Angeles, 31.08.1932r.) w biegu na 10 000 m. zwycięstwa w wielkim stylu popartego dodatkowo rekordem olimpijskim (30:11,4), Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Klub Biegacza „Zdyszaaani” Chocianów zorganizowali szóstą edycję biegu pod nazwą „Złoto Kusego”.

Zawody rozpoczęły się od biegu towarzyszącego w którym rywalizowały dzieci na dystansie 1000 metrów. Kolejny start, to już bieg główny w którym zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 000 metrów (25 okrążeń stadionu lekkoatletycznego). W zawodach udział wzięło łącznie dwudziestu czterech zawodników.

Po zakończeniu biegów każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Słowa podziękowania kierujemy do, dbających tego dnia o prawidłowy przebieg zmagań, sędziów zawodów, którymi byli: Amelia Grodecka, Mirela Machoń, Ireneusz Podolski, Sebastian Grodecki, Daniel Bukowski, Paweł Mazij, Łukasz Dubiel.

Dziękujemy fotografowi zawodów Januszowi Lechowi.

Za wsparcie organizatorów dziękujemy również Fundacji Wrzosowa Kraina.

Wyniki szczegółowe oraz fotorelacja z biegu na: www.zdyszaaani.cosanow.pl

 

Piotr Machoń
Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie