1 godzina dla klimatu #Project1Hour

22 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ziemi i z tej właśnie okazji uczniowie naszej szkoły (z klas 2AP i 2AG) zostali zaproszeni do wzięcia udziału w przeprowadzonym przez Volkswagen Motor Polska oraz Respekt Team Volkswagen Motor Polska Polkowice projekcie ekologicznym pod nazwą #Project1Hour. Ze względu na obowiązujące zasady sanitarne zajęcia odbywały się w formie zdalnej.

1

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia, kilkuset pracowników Grupy Volkswagen oraz uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie, byli poproszeni aby zastanowić się nad własnym wkładem w ochronę klimatu oraz do opracowania konkretnych pomysłów w tym zakresie.

2

Warsztaty, oprócz przekazania najważniejszych informacji dotyczących ochrony środowiska, obejmowały także przeprowadzenie quizu klimatycznego, szybkiego testu CO2 oraz rundę dyskusyjną na temat własnego wkładu w ochronę klimatu.

3

Zmiany klimatyczne są elementem rzeczywistości i coraz bardziej wpływają na życie nas wszystkich. Mimo że pandemia koronawirusa obecnie rzuca cień na wszystko, kryzys klimatyczny cały czas istnieje i stanowi jedno z największych wyzwań naszych czasów. Jednocześnie zwalczanie zmian daje jednak nowe szanse i możliwości – dla środowiska, dla ludzi na całym świecie oraz dla przedsiębiorstw takich jak Volkswagen. Ponieważ kryzys klimatyczny jest spowodowany działalnością człowieka, nadal mamy szansę ograniczenia zmian klimatycznych do zakresu przewidywalnego, jeżeli przestaniemy tylko o tym mówić, a zaczniemy działać – i to teraz!