1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS odbyły się w naszej szkole działania ukierunkowane na  zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz profilaktykę w tym zakresie. Celem szkolnej akcji było także wykazanie się solidarnością w stosunku do ludźmi dotkniętymi tą chorobą.

Wychowawcy kas przeprowadzili prelekcje nt. profilaktyki zakażeń HIV i choroby AIDS. Podczas przerw przeprowadzono happening – rozdawane były czerwone kokardki, które są symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami oraz przyjaciółmi. Uczniowie otrzymali ulotki wyjaśniające istotę zakażenia i  choroby a także dotyczące profilaktyki AIDS.

W tym dniu nasi uczniowie uczestniczyli również  w szkolnym konkursie wiedzy na temat HIV oraz AIDS. Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Weronika Maciąg kl. 2 TTL

II miejsce – Nikola Wątroba kl. 1 TLP

III miejsce – Małgorzata Pieńko kl. 2 TTL

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Szkolną akcję z okazji Światowego Dnia AIDS zorganizowali: Pani pedagog Dorota Dziekan, Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat Szkolny.

Serdecznie dziękujemy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Polkowicach za udostępnienie materiałów edukacyjno-profilaktycznych w postaci książeczek oraz ulotek dotyczącej problematyki HIV/AIDS.

Zachęcamy również do skorzystania z informacji znajdujących się na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS:  https://aids.gov.pl/czywieszze/