Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

W czwartek, 1 września, rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Podczas uroczystości na hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz władze powiatu pożegnali zatrudnioną dotychczas na stanowisku Dyrektor Panią Bożenę Wiszniewską. Były wspomnienia, łzy wzruszenia, wiele ciepłych słów, uśmiechów, życzeń.

Pan Starosta Kamil Ciupak również serdecznie podziękował Pani Dyrektor za wieloletnią pracę na rzecz dobra szkoły oraz odczytał zarządzenie w sprawie powierzenia stanowiska nowemu Dyrektorowi Panu Piotrowi Machoniowi. Wiele ciepłych słów uznania wraz okazjonalną tabliczkę otrzymała odchodząca Pani Dyrektor od  Sekretarz Miasta i Gminy Chocianów Pani Patrycji Jugo, reprezentującej Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. Gościliśmy także przedstawicieli wspierających kształcenie zawodowe firm patronackich Volkswagen Motor Polska Polkowice, Brose Sitech oraz KGHM Polska Miedź S.A.

Nowo powołany Dyrektor Piotr Machoń przywitał społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych. Ciepłe słowa skierowali również do uczniów i nauczycieli zaproszeni goście. Nie zabrakło historycznej narracji i poetyckiego akcentu upamiętniającego bohaterską walkę Polaków w związku z 83 rocznicą wybuchu II wojny światowej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. To bardzo ważne, by właśnie w takiej chwili przypomnieć o wielu rodakach, którzy za Polskę przelali krew, i zaznaczyć, że ich trud nie był daremny.

Na apelu powitano także nauczycieli, którzy w tym roku dołączyli do grona pedagogicznego. Część artystyczną uwieńczyły występy Szymona Lichuty i Julii Bargieł.

Na koniec uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.

Nadzieja Guzowska