Archiwa kategorii
Kategorie

Staże zawodowe w słonecznej Maladze

Znowu jesteśmy w Hiszpanii. Kolejna 18-osobowa grupa uczniów i uczennic Zespołu Szkół w Chocianowie pracuje i zwiedza piękne miasto w Hiszpanii Malagę realizując projekt staży zagranicznych, w oparciu o program ERASMUS+ Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Czytaj dalej Staże zawodowe w słonecznej Maladze

Najlepsi absolwenci Technikum Zespołu Szkół w Chocianowie 2021r. –  nagrodzeni przez Starostę Polkowickiego

W dniu 24.05.2021r. w Starostwie Polkowickim odbyło się uroczyste wręczenie nagród absolwentom Zespołu Szkół, którzy osiągnęli  najwyższe wyniki w nauce za cały okres 4 letniego kształcenia zawodowego w Zespole Szkół. Uzyskane wyniki są średnią z ok. 30 przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych w technikum. Trzeba więc być bardzo pracowitym, ambitnym i wytrwałym, aby utrzymać się w rankingu wyników w nauce w czołówce najlepszych uczniów w szkole zwłaszcza, że ostatnie lata nauki były dla uczniów i nauczycieli  z powodu epidemii trudnym wyzwaniem edukacyjnym. Najwyższa średnia ocen wśród tegorocznych absolwentów to wynik  5,67 przy czym 13 uczniów osiągnęło na świadectwie ukończenia szkoły średnią ocen powyżej 5,0 . Łącznie z rąk Starosty Polkowickiego Pana Kamila Ciupaka nagrody finansowe odebrało 16 absolwentów klas: technik mechatronik, technik logistyk i technik obsługi turystycznej  Zespołu Szkół w Chocianowie: Hubert Hagel, Wiktor Cymbała, Damian Szymaszek, Andrzej Dunda, Damian Gurdak, Michał Eibl, Daniel Popielski, Klaudia Roicka, Daria Zazula, Mateusz Trzaskoś, Katarzyna Nowacka, Weronika Szymańska, Julia Cegielnik, Natalia Frankowska, Karolina Wandycz, Katarzyna Nieroda. Czytaj dalej Najlepsi absolwenci Technikum Zespołu Szkół w Chocianowie 2021r. –  nagrodzeni przez Starostę Polkowickiego

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

Mamy dla Was świetną ofertę na rok szkolny 2021/2022.
Znakomici pedagodzy, profesjonalnie wyposażone pracownie zawodowe, praktyki, stypendia oraz wyjazdy zagraniczne. Współpraca z wiodącymi firmami z regionu jak Volkswagen Motor Polska Polkowice,  Sitech Sp. z o.o. oraz KGHM.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły, która kształci m.in przyszłych:
✔techników  logistyków
✔techników organizacji turystyki
✔techników mechatroników
Więcej na stronie szkoły oraz MEN.

Zdalne zebrania z rodzicami uczniów klas 1-3 technikum i branżowej szkoły i stopnia

W najbliższy środę  tj. 19.05.2021r. o godz. 17.00 odbędą się zdalne zebrania z rodzicami uczniów klas 1-3 technikum oraz branżowej szkoły I stopnia.

Jest to ostatnie zebranie z rodzicami w tym roku szkolnym 2020/2021 przed wystawieniem ocen rocznych. Roczne oceny przewidywane z poszczególnych przedmiotów będą wystawione przez nauczycieli do zapoznania się  w e-dzienniku.

Zapraszamy Państwa na spotkanie online z wychowawcą na platformie Teams. W godz. 17.00-18.00 dyrekcja, pedagodzy  oraz nauczyciele uczący klasy także będą dostępni do konsultacji poprzez e-dziennik.

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Zespół Szkół prowadzi elektroniczną rekrutację do klas pierwszych, która rozpoczyna się od  17 maja 2021 r.

Nabór elektroniczny rozpocznie się od  za pośrednictwem witryny firmy Vulcan  – https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat
Zapoznaj się z harmonogramem rekrutacji  zamieszczonym na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kandydat powinien dostarczyć do sekretariatu szkoły podpisany wniosek w formie papierowej.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem