W dniach 26 – 27.10.2011 roku odbył się Kurs Animatora Czasu Wolnego. Kurs został przeprowadzony przez Akademię Animatorów Rainbow Tours w ramach współpracy Zespołu Szkół z Biurem Turystycznym Rainbow Tours S.A.

Celem kursu było przygotowanie specjalistów w zakresie kreacji czasu wolnego, którzy są coraz częściej poszukiwani na rynku pracy zarówno przez Touroperatorów jak i właścicieli obiektów noclegowych w Polsce i za granicą. Program obejmował cztery bloki zajęciowe. Każdy przygotowany specjalnie z myślą o animatorach, przygotowujący ich do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi wczasowiczami.

Pierwszy blok wprowadzał kursantów w temat animacji. Prezentował jej funkcje i rodzaje. Weryfikował wyobrażenia uczestników na temat zawodu. Przedstawiał ideę Figloklubów, obrazując zamysł i koncepcję projektu.

Drugi blok zajęciowy to trening twórczości. Obejmował ćwiczenia budujące klimat grupowy, kształtujące porozumiewanie się i współdziałanie w grupie. Te zajęcia uczyły także technik twórczego rozwiązywania problemów, kreatywności i radzenia sobie w sytuacjach trudnych podczas prowadzenia animacji.

Trzeci blok stanowił praktyczne warsztaty z animacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Przyszły animator czasu wolnego krok po kroku uczył się realizowania zabaw, konkursów i występów opracowanych przez naszych trenerów. Kursanci wspólnie szukali ukrytych skarbów, toczyli indiańskie bitwy, brali udział w sportowych olimpiadach i kosmicznych wyprawach, robili pamiątki z wakacji, tańczyli na mini-disco.

Ostatnim blokiem było szkolenie pediatryczne certyfikowane przez Emergency First Response, jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych organizacji, szkolących w zakresie pierwszej pomocy i ratownictwa. Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem w pracy animatorów czasu wolnego.

Na zakończenie absolwenci kursu otrzymali trzy certyfikaty:

  • certyfikat ukończenia Akademii Animatorów Rainbow Tours w języku polskim,
  • certyfikat ukończenia Akademii Animatorów Rainbow Tours w języku angielskim,
  • certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom.

Należy zaznaczyć, że Akademia Animatorów Rainbow Tours w 100% wykorzystuje motto pedagogiki zabawy “bawiąc, uczyć i ucząc bawić”, dzięki temu uczestnicy szkolenia poprzez świetną zabawę mogli poznać wszelkie tajniki animacji. Zajęcia  zostały przeprowadzone w sposób ciekawy, a uczniowie  z zainteresowaniem i zaangażowaniem przyswoili wiedzę, poszerzyli swoje kwalifikacje jak również sami mieli możliwość i okazję współtworzyć atrakcyjny program szkolenia.