Profil autora: Krystyna Zborowska

Krystyna Zborowska

Stanowisko: Wicedyrektor szkoły, Doradztwo zawodowe

Certyfikaty kwalifikacji zawodowych rozdane

22 września 2022r. odbyła się w naszej szkole uroczystość rozdania certyfikatów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w klasach 4TAG, 4TAP, 4TBP, 4TLP, 4TTG oraz 4TTP w następującym zakresie kwalifikacji:

 • technik logistyk- obsługa magazynów
 • technik organizacji turystyki – przygotowanie imprez i usług turystycznych
 • technik mechatronik – montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych.

Czytaj dalej Certyfikaty kwalifikacji zawodowych rozdane

Rocznica sowieckiej napaści w szkicach uczniów

17 września - materiał informacyjny (PDF – 598 kB)

17 września  mija 83 rocznica sowieckiej napaści  na Polskę. Konsekwencją ataku był między innymi zabór Kresów Wschodnich przez ZSRR oraz wywózka wielu Polaków w głąb Związku Sowieckiego. W dzień ten na całym świecie  obchodzony jest  Dzień Sybiraka – święto upamiętniające zesłańców na Syberię. To szczególna rocznica, którą obchodzimy w cieniu obecnej wojny na Ukrainie. Czytaj dalej Rocznica sowieckiej napaści w szkicach uczniów

Uwaga uczniowie klas mechatronicznych technikum i branżowej szkoły i stopnia

01 września ruszył KONKURS  #ruszamniesusza, skierowanym do uczniów klas patronackich firmy KGHM „Kompetentni w branży”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów i lokalnej społeczności na coraz powszechniejsze zjawisko suszy. Uczeń, aby wziąć udział w konkursie musi nagrać maks. 1-minutowy filmik (stories) nt. zjawiska suszy oraz tego, jak oszczędzać wodę i do 16 września wysłać do KGHM. Czytaj dalej Uwaga uczniowie klas mechatronicznych technikum i branżowej szkoły i stopnia

Zebrania dla rodziców uczniów klas 1-wszych i 4-tych

Szanowni Rodzice
Zgodnie z kalendarzem pracy szkoły na nowy rok szkol. 2022/2023  w najbliższą środę tj. 07.09.2022r. o godz. 16.30  odbędą się  pierwsze zebrania dla rodziców uczniów  klas 1-wszych technikum i branżowej szkoły I stopnia.
O godz. 17.00
na spotkania z wychowawcami zapraszamy rodziców uczniów klas 4-tych -maturalnych (technikum po gimnazjum).

Zebrania rozpoczną się powitaniem na hali sportowej przez  Dyrekcję Zespołu Szkół, a następnie wychowawcy poprowadzą spotkania w pracowniach wg  grafiku spotkań.

Na spotkania proszę przyjść bez oznak chorobowych zachowując zalecane środki ostrożności przed zarażeniem się Covid-19 zgodnie z obowiązującą w Zespole Szkół procedurą bezpieczeństwa /do zapoznania się na stronie www szkoły/.

Komunikat Dyrekcji  Zespołu Szkół w Chocianowie

Na stronie www szkoły  w zakładce ,,Plan lekcji” opublikowany został plan zajęć lekcyjnych dla wszystkich oddziałów klasowych obowiązujący od 01.09.2022r. Proszę rodziców i uczniów wszystkich oddziałów o zapoznanie się z nim.

Jednocześnie proszę zapoznać się z zastępstwami na dzień jutrzejszy 02.09.2022r. zawieszonymi wyjątkowo z powodów organizacyjnych na stronie www szkoły. Kolejne zastępstwa będą  rozpisywane wyłącznie w e-dzienniku i wywieszane także w gablocie szkolnej na I piętrze.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla młodocianych pracowników firmy Volkswagen Motor Polska Polkowice

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów zawodu  – mechatronik wraz z rodzicami,  z klasy pierwej Branżowej Szkoły I stopnia z ZS w Chocianowie, odbędzie się 01.09 o godzinie 11.30 w siedzibie Volkswagen Motor Polska sp. z o.o. Strefowa 1 w Polkowicach.

W dniu 02.09.2021r dla uczniów klasy 1 BA  oraz klas 2 i 3  branżowej szkoły I stopnia  kształcących się pod patronatem firmy Volkswagen Motor Polska  odbędą obligatoryjne szkolenia wstępne – rozpoczęcie o godz. 08:00 również w VW MP.

02.09    szkolenia okresowe bhp – klasa 2 i klasa 3
godzina 08.00 – 13.30 sala BR 3

02.09    szkolenia wstępne – klasa 1
godzina 08.00 – 13.30 sala Empfang

Uroczyste rozpoczęcie Roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół w Chocianowie

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie
Drodzy uczniowie

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół w Chocianowie odbędzie się z dniem 01.09.2022r. o godz. 9.00 na hali gimnastycznej szkoły dla wszystkich klas technikum i branżowej szkoły I stopnia.

Przypominamy o  zachowaniu procedur bezpieczeństwa przed zarażeniem Covid-19 obowiązujących wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS.

Komunikat Komisji Rekrutacyjnej  Zespołu Szkół w Chocianowie

 1. Komisja Rekrutacyjna Zespołu Szkół w Chocianowie w wyniku rekrutacji uzupełniającej dniu 11.08.2022r. ogłasza listę przyjętych kandydatów do Zespołu Szkół. Lista przyjętych do opublikowane w szkole.
 2. Komisja rekrutacyjna informuje, że szkoła posiada jeszcze wolne miejsca  w następujących oddziałach:
  • Technik Logistyk-  8 wolnych miejsc
  • Technik organizacji turystyki- 4 miejsca
 3. Kandydaci przyjęci zobowiązani są do uzupełnienia brakujących dokumentów do dnia 17.08.2022r.
 4. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do wyżej wymienionych oddziałów proszeni są o złożenie dokumentów i wypełnienie wniosków w szkole do 18.08.2022r. do godz. 15.00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem