Profil autora: Krystyna Zborowska

Krystyna Zborowska

Stanowisko: Wicedyrektor szkoły, Doradztwo zawodowe

Zostań żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej

Wczoraj 19.10.2021r. w Zespole Szkół odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej RP. Spotkanie dla uczniów ostatnich klas zorganizował Powiatowy Urząd Pracy, Starostwo Powiatowe w Polkowicach we współpracy z doradcą zawodowym i wicedyrektor Krystyną Zborowską. Spotkanie miało charakter informacyjno-rekrutacyjny . Przedstawiciele Jednostki wojskowej z Głogowa pod dowództwem ppor  Tomasza Kuncika zapoznali uczniów z zadaniami i zasadami funkcjonowania tzw. ,, Terytorialsów” – nowego rodzaju służby czynnej zachęcając młodzież pełnoletnią do podjęcia współpracy także atrakcyjnymi warunkami wynagrodzenia oraz możliwością pracy bez rezygnacji z dotychczasowego życia edukacyjnego i dalej zawodowego. Czytaj dalej Zostań żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej

Święto Edukacji Narodowej w Zespole Szkół

13 października 2021r. w Zespole Szkół w Chocianowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Starosta Powiatu Polkowickiego Pan Kamil Ciupak , Przewodniczący Rady Powiatu Polkowickiego Pan Henryk Czekajło , przedstawiciel firmy Sitech Pani Anna Laprus oraz opiekun praktycznej nauki zawodu z firmy VW Motor Polska Pan Tadeusz Drogosz. Wicedyrektor Krystyna Zborowska rozpoczęła uroczystość podsumowując rolę i znaczenie nauczycieli we współczesnej szkole oraz znaczenie edukacji dla rozwoju młodych pokoleń. W kolejnych wystąpieniach Pan Starosta Polkowicki Kamil Ciupak wyraził wdzięczność nauczycielom za zaangażowanie w codziennej pracy i gotowość na oczekiwania stale zmieniającego się świata.
Słowa uznania i serdeczne życzenia przekazał nauczycielom i uczniom Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Czekajło , który docenił także wysoką jakość kształcenia szkoły oraz jej znaczenie w życiu społeczności lokalnej.

Czytaj dalej Święto Edukacji Narodowej w Zespole Szkół

Srebrny Medal PKOl dla Zespołu Szkół w Chocianowie!!!

Polski Komitet Olimpijski w Warszawie postanowił odznaczyć Zespół Szkół w Chocianowie Srebrnym Medalem za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Odznaczenie z rąk Prezesa Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu, olimpijczyka Mieczysława Łopatki oraz towarzyszących mu olimpijczyków odebrała dyrektor szkoły Bożena Wiszniewska.

Szkoła otrzymała też pamiątkową tablicę gratulacyjną od PKOl z okazji Jubileuszu 60 lecia swojego istnienia. Czytaj dalej Srebrny Medal PKOl dla Zespołu Szkół w Chocianowie!!!

Komunikat Dyrektor ZS w Chocianowie

  1. Z okazji  Święta Edukacji Narodowej w dniu 14.10.2021r. następuje zmiana organizacji zajęć dla wszystkich klas technikum i branżowej szkoły I stopnia. Uczniowie wszystkich klas przychodzą w tym dniu na 1 lekcję do szkoły na zajęcia z wychowawcami.
    Zajęcia z wychowawcami będą trwały do godz. 10.35. (3 godz. lekcyjne) .
    Rozkład sal na spotkania uczniów  z wychowawcami  w informacji szczegółowej na e-dzienniku. Po zakończeniu spotkań uczniowie wracają do domu. Nie ma zajęć lekcyjnych popołudniowych w tym dniu.
  2. W dniu 15.10.2021r. zarządzeniem  Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie zajęcia dydaktyczne są odwołane (dni dyrektorskie).
  3. W dniu 15.10. 2021r. szkoła i sekretariat szkoły będzie nieczynny.

Spotkanie z Rodzicami

Dyrekcja szkoły przypomina, że jutro tj. 06.10.2021r. odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów wszystkich klas z wyjątkiem klasy 1B – Zebranie w czwartek 07.10.2021 o godz. 16.00. Spotkania rozpoczną się o godz. 17.00 w salach ustalonych wg harmonogramu wywieszonego w szkole i na e-dzienniku. Klasa 4TA i 1A , zebrania z wychowawcą rozpoczną się o godz. 16.30.  Zgodnie z wytycznymi MZ, MEiN, GIS zaleca się zachowanie dystansu społecznego, założenie maseczek oraz dezynfekcję rąk po wejściu do szkoły.

Komunikat dla uczniów i rodziców

Zarządzeniem Dyrektor w dniu 30.09.2021r. zajęcia lekcyjne dla uczniów klas technikum i branżowej szkoły I stopnia w godzinach dopołudniowych odbędą się do 5 lekcji włącznie w pełnym wymiarze czasowym. Po 5 lekcji uczniowie wracają do domu. Natomiast zajęcia lekcyjne rozpoczynające się od godz. 15.10 po południu będą odbywały się wg planów zajęć lekcyjnych klas.

Zebrania dla rodziców uczniów klas 1-wszych i 4- tych

Zgodnie z kalendarzem pracy szkoły na rok szkol. 2021/2022 w jutro tj. 08.09.2021r. o godz. 16.00 odbędą się zebrania dla rodziców uczniów klas 1-wszych Technikum i Branżowej szkoły I stopnia , a o godz. 17.00 rozpoczną się spotkania z rodzicami uczniów klas 4-tych Technikum.
Rozpoczęcie spotkań dla obu grup – w hali gimnastycznej Zespołu Szkół w w/w czasie, a następnie z wychowawcami w klasach:
1 TA – sala 215 – w zastępstwie p.Julita Śledź
1TTM- sala 110- B.Rolska
1 TL – sala 111- A.Malik-Demiańczuk
1A – sala 203- J.Urban-Łabiak
1B – sala 118 – M.Światłoń-Szydełko
4 TA- hala sportowa -P.Machoń
4 TLM – sala 215-A.Muc
Po zebraniach odbędą się prelekcje dla rodziców :
Klasy 1- wsze + wychowawcy – sala 206
Klasy 4-te + wychowawcy – sala 209

Przypominam że na powitaniu na hali oprócz dyrekcji i wychowawców, uczestniczą pedagodzy ,kierownik szkolenia praktycznego,
Na spotkania proszę przyjść w maseczkach okrywających usta i nos oraz zachować procedury o zapobieganiu Covid-19 obowiązujące w Zespole Szkół / do zapoznania się na stronie www szkoły/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem