Ksiądz Bosko żyjący w XIX wieku we Włoszech był nie tylko wielkim świętym, charyzmatycznym spowiednikiem i cudotwórcą, ale przede wszystkim wychowawcą – Ojcem i Nauczycielem młodzieży ubogiej i opuszczonej. Jego metoda wychowawcza nazwana systemem prewencyjnym oparta na religii, rozumie i miłości jest dla wielu pedagogów inspiracją w pracy z młodzieżą, ale także pomocą dla nas, salezjanów w naszym codziennym życiu.
Profil autora: ks. Marcin Giemzik
ks. Marcin Giemzik
Nauczyciel: Religia
Kolęduj z nami

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny i uroczysty czas dla każdego chrześcijanina, ale i nie tylko. Prawie każdy Polak bez względu na wyznawaną wiarę, nie wyobraża sobie świąt bez rodzinnej atmosfery, stołu wigilijnego czy pięknych kolęd, które śpiewane są w domach i kościołach. Ze względu na to, że 24 grudnia spędzamy tylko w gronie najbliższej rodziny, bardzo często wieczerze wigilijne przeżywamy z innymi przez cały świąteczny okres. Także i w naszej szkole postanowiliśmy przeżyć ten niezapomniany czas.
Tak, pomagam!
Okres świąteczny jest dla wielu z nas bardzo radosny i bardzo miły, ale wymaga także przygotowań, wysiłku i pewnych kosztów finansowych, a nie każdego przecież na to stać. Dlatego warto jest zauważyć pośród siebie tych, którzy potrzebują materialnego wsparcia. Jedną z propozycji pomocy jest zbiórka żywności organizowana przez wolontariuszy organizacji kościelnej Caritas.
Pamiętamy o uczestnikach Powstania Warszawskiego

Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON mającym na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Inicjatorami akcji w szkole byli p.Dorota Krowiak i ksiądz Marcin Giemzik. Tym razem do działań włączyli się uczniowie klasy I TBP (technikum mechatroniczne po szkole podstawowej) i wysłali do Powstańców drogą elektroniczną okolicznościowe pocztówki z podziękowaniami, wyrazami szacunku i uznania dla ich patriotyzmu, odwagi, poświęcenia. Sylwetki uczestników walk o stolicę były prezentowane na oficjalnej stronie akcji. Można się było z nich dowiedzieć, jakie funkcje pełniły poszczególne osoby, poznać ich historie i zdecydować , kto zostanie adresatem konkretnej kartki. Czytaj dalej Pamiętamy o uczestnikach Powstania Warszawskiego→