Author's profile: Nadzieja Guzowska

Nadzieja Guzowska

Teacher of Język polski

„Edukacja jest kluczem, który odblokowuje drzwi do możliwości”

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodziliśmy w czwartek 13.10.2022r. Na uroczystości  z okazji święta nauczycieli, pedagogów i pracowników naszej szkoły mieliśmy okazję, aby przypomnieć o roli tych wszystkich, którzy pełnią niezwykle ważną funkcję w życiu młodych ludzi – są przewodnikami, ujawniają pasje, odkrywają i pomagają poznawać świat, inspirują i motywują do podejmowania wyzwań. Continue reading „Edukacja jest kluczem, który odblokowuje drzwi do możliwości”

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

W czwartek, 1 września, rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Podczas uroczystości na hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz władze powiatu pożegnali zatrudnioną dotychczas na stanowisku Dyrektor Panią Bożenę Wiszniewską. Były wspomnienia, łzy wzruszenia, wiele ciepłych słów, uśmiechów, życzeń. Continue reading Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół za nami.

24 czerwca 2022r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Należy zaznaczyć, że miniony rok szkolny przyniósł wiele nowych wyzwań. Był to rok, który wzbogacił uczniów jak i nauczycieli o nowe doświadczenia i umiejętności.

Ceremonię uświetnili swoją obecnością:

  • Przewodniczący Rady Powiatu Polkowickiego – pan Henryka Czekajło
  • Członek Zarządu Powiatu Polkowickiego – pan Franciszek Skibicki
  • Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Powiatu Polkowickiego – pani Teresa Jedynak,

Przedstawiciele firmy Brose Sitech w Polkowicach:

  • Pan Tadeusz Drogosz – Opiekun Praktycznej Nauki Zawodu
  • Pan Przemysław Konkel – Specjalista ds. personalnych

Przedstawiciele firmy Volkswagen Motor Polska:

  • Pan Zbigniew Browarski – Opiekun Praktycznej Nauki Zawodu
  • Pan Wojciech Zawadzki – Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy

Przedstawiciel Zakładów Górniczych KGHM Polska Miedź S.A – pan Bogdan Dudek

Continue reading Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół za nami.

Pożegnanie Absolwentów ZS w Chocianowie – 2022

28 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Technikum.

W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości – włodarze Powiatu Polkowickiego, przedstawiciele współpracujących ze szkołą firm i instytucji, przedstawiciele wyższych uczelni z Głogowa, Legnicy i Polkowic, rodzice, nauczyciele i oczywiście uczniowie klas czwartych. Była to okazja do gratulacji, podziękowań, wspomnień i życzeń dotyczących przyszłości. Continue reading Pożegnanie Absolwentów ZS w Chocianowie – 2022

Uroczystość upamiętniająca 103 Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 10 listopada 2021 roku w Zespole Szkół w Chocianowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 103 Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku trochę nietypowo, gdyż ze względów pandemicznych, w formie hybrydowej, za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Continue reading Uroczystość upamiętniająca 103 Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Święto Edukacji Narodowej w Zespole Szkół

13 października 2021r. w Zespole Szkół w Chocianowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Starosta Powiatu Polkowickiego Pan Kamil Ciupak , Przewodniczący Rady Powiatu Polkowickiego Pan Henryk Czekajło , przedstawiciel firmy Sitech Pani Anna Laprus oraz opiekun praktycznej nauki zawodu z firmy VW Motor Polska Pan Tadeusz Drogosz. Wicedyrektor Krystyna Zborowska rozpoczęła uroczystość podsumowując rolę i znaczenie nauczycieli we współczesnej szkole oraz znaczenie edukacji dla rozwoju młodych pokoleń. W kolejnych wystąpieniach Pan Starosta Polkowicki Kamil Ciupak wyraził wdzięczność nauczycielom za zaangażowanie w codziennej pracy i gotowość na oczekiwania stale zmieniającego się świata.
Słowa uznania i serdeczne życzenia przekazał nauczycielom i uczniom Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Czekajło , który docenił także wysoką jakość kształcenia szkoły oraz jej znaczenie w życiu społeczności lokalnej.

Continue reading Święto Edukacji Narodowej w Zespole Szkół

,,Szkoła jest stróżem przeszłości, piastunem teraźniejszości, siewcą przyszłości”

W piątek 01 października 2021 r. w Zespole Szkół w Chocianowie odbyło się w życiu naszej szkoły historyczne wydarzenia: obchody Jubileuszu 60-lecia istnienia szkoły. Uroczystości szkolne poprzedziła Msza Św. w Kościele Św. Józefa w Chocianowie w dziękczynnej intencji za 60 lat działalności szkoły, o błogosławieństwo na dalsze lata pracy edukacyjno-wychowawczej oraz w intencji za zmarłych nauczycieli, pracowników i absolwentów. Mszę poprowadził proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie, absolwent szkoły ksiądz Dziekan Stanisław Łobodziec. W uroczystej Mszy Św. oprawionej  śpiewem w wykonaniu chóru SOLI DEO uczestniczyli zaproszeni goście, poczty sztandarowe, dyrekcja, nauczyciele, absolwenci, rodzice i uczniowie. Continue reading ,,Szkoła jest stróżem przeszłości, piastunem teraźniejszości, siewcą przyszłości”

Film „Złączyć się z Narodem”

W dniu 10.12.2019 uczniowie klas 1AP, 1TTG i 2TT wraz z opiekunami panią Beatą Rolską, panią Dorotą Krowiak, panią Anną Gurgul i panią Nadzieją Guzowską uczestniczyli w projekcji filmu współfinansowanego przez Patrona Szkoły w kształceniu zawodowym KGHM Polska Miedź S.A pt. „Złączyć się z Narodem” połączonej ze spotkaniem z reżyserem Jerzym Szkamrukiem.

Continue reading Film „Złączyć się z Narodem”

Szkolny Konkurs Literacki – „Piękna jest moja Ojczyzna”

(…) Ojczyzna moja – to wioski i miasta,                                                          To rzeki, lasy, kwietne niwy, łąki,
Wśród pól lechickich sadzone od Piasta;                                                        Gdzie pieśń nadziei śpiewają skowronki(…)

Szkolny Konkurs Literacki

PIĘKNA JEST MOJA OJCZYZNA
z okazji święta odzyskania przez Polskę niepodległości

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie do udziału w konkursie

Szkolny Konkurs Literacki - regulamin (DOCX – 62 KB)