Profil autora: Renata Łukaszewska

Renata Łukaszewska

Nauczyciel: Język niemiecki

Nauka poprzez spotkanie – praca w miejscu pamięci

Uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie  – uczestnikami projektu Volkswagena „ Nauka poprzez spotkanie – praca w miejscu pamięci” w Oświęcimiu

     Uczniowie naszej szkoły wrócili z pierwszej części siedemnastej już edycji projektu polsko – niemieckiego „ Nauka poprzez spotkanie – praca w miejscu pamięci”, który jak co roku odbył się w Oświęcimiu. Młodzież z Niemiec i Polski poznawała historię Holocaustu, w miejscu, w którym się ona wydarzyła.

Czytaj dalej Nauka poprzez spotkanie – praca w miejscu pamięci

Projekt „ Praca w miejscu pamięci” – Oświęcim 2017

Uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie: Wioleta Mazij, Angelika Pękalska,  Jakub Różycki, Paweł Oskroba i Mateusz Pawlak wraz z pracownikami VWMP  w Polkowicach brali udział  w  projekcie „ Praca w miejscu pamięci”, który już 16 raz odbył  się w Oświęcimiu.

Czytaj dalej Projekt „ Praca w miejscu pamięci” – Oświęcim 2017

Projekt „ Nauka poprzez spotkanie” – Oświęcim, 2016

We wrześniu ruszyła nowa edycja projektu polsko – niemieckiego „ Nauka poprzez  spotkanie”. Projekt jest realizowany jak zwykle w miejscu szczególnym nie tylko dla Polaków ale i wielu innych narodów świata – w Oświęcimiu.

Czytaj dalej Projekt „ Nauka poprzez spotkanie” – Oświęcim, 2016

Nauka poprzez spotkanie – lekcja historii holokaustu

Wrzesień to czas udziału w projekcie „Nauka poprzez spotkanie”, który realizowany był w Oświęcimiu, a następnie w Niemczech. Uczniowie naszej szkoły, pracownicy VW MP Polkowice oraz stażyści z Zwickau, Chemnitz, Drezna i Wolfsburga mieli możliwość uczestniczyć w niezapomnianej lekcji historii holokaustu jak również wykonać prace wolontariackie na rzecz muzeum w Auschwitz – Birkenau.

Czytaj dalej Nauka poprzez spotkanie – lekcja historii holokaustu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem