Bezpiecznie w Chocianowie

W dniu 21.09.2022r. w ramach kolejnej edycji konkursu Wiedzy o Policji „ Razem Bezpieczniej”, Hufiec Pracy w Przemkowie zorganizował spotkanie z przedstawicielem KPP z Polkowic mł. asp. Wojciechem Elebinem, aby przeszkolić młodzież z zagadnień dotyczących prawa, przepisów ruchu drogowego oraz karalności nieletnich itp. Szkolenia zostało zaaranżowane dla pierwszych klas  Szkoły Branżowej I stopnia w ZSZ w Chocianowie.

Podczas zajęć wywiązała się dyskusja, młodzież chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami, jak również zadawala szereg pytań, na które policjant starł się wyczerpująco odpowiedzieć. W dobie dzisiejszej przestępczości nieletnich, kradzieży, włamań czy pobić, takie spotkanie okazało się kolejny raz jak najbardziej na miejscu i potrzebne.

Wśród młodzieży znalazło się kilku potencjalnych kandydatów, którzy swoją przyszłość wiążą z zawodem policjanta. Uczestnicy szkolenia dociekliwie dopytywali jakie wymagania są stawiane przed kandydatami, czy praca umożliwia rozwój zawodowy i przede wszystkim, czy zawód ten jest dobrze płatny. Wszyscy z zaangażowaniem dyskutowali, analizowali i wyciągali wnioski.

Na zakończenie spotkania przeprowadzono test wiedzy, który był jednocześnie pomocą w weryfikacji drużyny reprezentującej naszą jednostkę podczas Finału Rejonowego Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”.

Zdjęcie nr 2: Uczestnicy w trakcie rozwiązywania testu.
Zdjęcie nr 1.: Młodzież podczas szkolenia z mł. asp. Wojciechem Elebinem
PHOTO-2022-09-22-10-33-19
Zdjęcie nr 2: Uczestnicy w trakcie rozwiązywania testu.

 

 

Opracowanie i zdjęcia:
Marta Dołęga-Sendyk st. wychowawca 1-13 HP Przemków.