Dnia 12 grudnia br. uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią J. Urban-Łabiak udali się na kręgielnię „Bowling” do Lubina. Część młodzieży po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdą następną kolejką chłopcy nabierali wprawy, a na tablicy pojawiały się kolejne zdobyte punkty. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły i po wyczerpujących rozgrywkach udaliśmy się do gmachu Ratusza miejskiego by tam zwiedzić Muzeum Historyczne i poznać historię regionu.

Młodzież z zainteresowaniem obejrzała wystawę poświęconą Zbrodni Lubińskiej, ale także podziwiała ekspozycje przedmiotów codziennego użytku z czasów PRL-u. Na koniec wybraliśmy się do centrum handlowego by tam przy stoiskach jarmarku bożonarodzeniowego poszukać pomysłów na prezenty gwiazdkowe lub kupić świąteczne smakołyki. Nieco zmęczeni, ale z pozytywnymi wrażeniami wróciliśmy do domu z nadzieją, że wkrótce znowu będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie.