Dbamy o czystość zbiorników wodnych, IX 2019

„Dbamy o czystość zbiorników wodnych”  projekt realizowanych w ramach Szkolnego Programy Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” w II półroczu 2019r.
Działanie przeprowadzone dzięki merytorycznemu i finansowemu wsparciu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „SAZAN” w Chocianowie.

W dniu 20 września 2019 roku odbył się warsztat edukacji ekologicznej pn. „Dbamy o czystość zbiorników wodnych”. Działanie prowadzone w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2019. Zajęcia zrealizowane dzięki merytorycznemu i finansowemu wsparciu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „SAZAN” w Chocianowie. W warsztacie udział wzięło czternastu  uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 1 AG. Warsztat przeprowadzony został na terenach zbiorników wodnych przy ulicy Spacerowej w Chocianowie.

Warsztat prowadzony był we współpracy z Kołem Wędkarskim w Chocianowie. Zajęcia rozpoczęły się od wystąpienia pana Jana Stecia – Członka Zarządu Koła. Omówione zostały tematy związane z problematyką  utrzymania czystości zbiorników wodnych oraz ich najbliższego otoczenia.

Tradycyjne prace porządkowe rozpoczęły się od zbierania różnego rodzaju śmieci (butelek szklanych i plastikowych, słoików, reklamówek, woreczków, puszek aluminiowych i stalowych, pudełek plastikowych, drutów stalowych itp.) następnie młodzież opróżniała i układała kubły śmietnikowe.

Na zakończenie warsztatów zorganizowano ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Warsztaty są kontynuacją kilkuletniej współpracy przy porządkowaniu  zbiorników wodnych, pomiędzy Zespołem Szkół w Chocianowie i Kołem PZW „SAZAN” w Chocianowie.

Nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatu: Ireneusz Podolski, Piotr Machoń.

Piotr Machoń
szkolny koordynator
edukacji ekologicznej