Dbamy o czystość zbiorników wodnych, maj 2015

W dniu 11 maja 2015 roku odbył się warsztat edukacji ekologicznej pn. “Dbamy o czystość zbiorników wodnych”. W zajęciach udział wzięło 20 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 1 A. Warsztat przeprowadzony został na terenach zbiorników wodnych przy ulicy Spacerowej w Chocianowie.

Warsztat realizowany w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej “Ja i moje środowisko” 2015. Program finansowany przez Powiat Polkowicki.

Warsztat prowadzony był we współpracy z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego “Sazan” w Chocianowie. Zajęcia rozpoczęły się od wystąpienia panów Mirosława Lutostańskiego – Prezesa Koła, oraz Jana Stecia – Członka Zarządu Koła. Panowie poruszyli temat problemów z utrzymaniem czystości zbiorników wodnych oraz najbliższego otoczenia.

Tradycyjne prace porządkowe rozpoczęły się od zbierania różnego rodzaju śmieci (butelek szklanych i plastikowych, słoików, reklamówek, woreczków, puszek aluminiowych i stalowych, pudełek plastikowych, drutów stalowych itp.) następnie młodzież grabiła i zbierała gałęzie i korzenie wyciętych krzaków i drzewek oraz skoszoną trawę.

Na zakończenie warsztatów zorganizowano ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Warsztaty są kontynuacją współpracy przy porządkowaniu terenów zbiorników wodnych, pomiędzy Zespołem Szkół w Chocianowie i Kołem PZW “SAZAN” w Chocianowie.

Nauczyciel odpowiedzialny za przeprowadzenie warsztatu: Piotr Machoń.