Dbamy o czystość zbiorników wodnych, wrzesień 2015

W dniu 21 września 2015 roku odbył się warsztat edukacji ekologicznej pn. “Dbamy o czystość zbiorników wodnych”. W warsztacie udział wzięło 22 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 2 A. Zajęcia przeprowadzono  na terenach zbiorników wodnych przy ulicy Spacerowej w Chocianowie.

Działanie prowadzone w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej “Ja i moje środowisko” 2015. Program finansowany przez Powiat Polkowicki.

Warsztat prowadzony był we współpracy z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego “Sazan” w Chocianowie. Zajęcia rozpoczęły się od wystąpienia pana Jana Stecia, Członka Zarządu Koła “SAZAN”, poświęconego problematyce utrzymania czystości zbiorników wodnych oraz najbliższego otoczenia. Prace porządkowe polegały na zbieraniu wyschniętych gałęzi oraz różnego rodzaju śmieci (butelki szklane i plastikowe, słoiki, reklamówki, woreczki, puszki aluminiowe i stalowe, pudełka plastikowe, druty stalowe itp.) przy zbiornikach wodnych i z lustra wody.

Na zakończenie warsztatów odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Nauczyciel odpowiedzialny za przeprowadzenie warsztatu: Piotr Machoń.