21 marca, w ramach Dnia Otwartych Drzwi i Targów Pracy, szkoła zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny2018/2019 uczniom klas trzecich gimnazjalnych ze szkół w Chocianowie, Gromadce, Polkowicach i Przemkowie.

Z tej okazji gościliśmy w szkole przedstawicieli lokalnych władz: Członków Zarządu Powiatu Polkowickiego – Pana Henryka Czekajło i Pana Romana Kowalskiego, Rzecznika Prasowego Powiatu Polkowickiego – Panią Mirosławę Myrna-Kudryk oraz przedstawicieli firm i instytucji takich jak: Volkswagen Motor Polska Polkowice, Sitech Sp. Z o.o., Sanden Manufacturing Poland Sp. Z o.o., Epiroc Polska Sp. Z o.o., Leadec Industrial Service Sp. Z o.o., Voss Automotive Polska Sp. z o.o., PHU „ Lubinpex” Sp. z o.o., Mugler Ag(Chemnitz/Niemcy), LSSE, OHP Przemków. Byli też z nami reprezentanci rzemiosł i wyższych uczelni: Uczelni Jana Wyżykowskiego z Polkowic, Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu z Wrocławia , Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Legnicy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Głogowa.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Pani Dyrektor Bożeny Wiszniewskiej, która przedstawiła profile kształcenia na nowy rok szkolny. Tak jak w poprzednim roku, będziemy kształcić młodzież w technikum w zawodzie: technik mechatronik, technik obsługi turystycznej, technik logistyk natomiast w branżowej szkole I stopnia w zawodzie mechatronik oraz w klasie wielozawodowej. Po oficjalnej części wszyscy gości i uczniowie udali się na zwiedzanie szkoły,  a w szczególności pracowni zawodowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt.

Jak oszacowaliśmy, odwiedziło nas ponad 250 gimnazjalistów. Trafili oni do wszystkich pracowni zawodowych, w których nasi uczniowie demonstrowali im swoje umiejętności i wiedzę. Mechatronicy imponowali zdolnościami manualnymi, umiejętnością konstruowania skomplikowanych mechanizmów czy też działaniami na stanowiskach do ćwiczeń z zakresu pneumatyki. Turyści  zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu obsługi baru, dekoracji stołu, natomiast logistycy wspólnie z gimnazjalistami grali w grę edukacyjną wymagającą dostarczenia towarów do wielu krajów Europy.

Oprócz grup pod opieką nauczycieli, po południu trafili do nas potencjalni kandydaci ze swoimi rodzicami. Mieli możliwość porozmawiać indywidualnie z nauczycielami, uzyskać informacje na temat egzaminów zawodowych i obejrzeć wyposażenie pracowni.

Oferta Drzwi Otwartych była skierowana nie tylko do gimnazjalistów. Również uczniowie ostatnich klas mogli znaleźć tu coś dla siebie. Przedstawiciele uczelni zapoznali ich z możliwościami dalszego kształcenia, zaprezentowali ciekawe kierunki studiów i potencjalne możliwości studentów. Przedstawiciele zakładów udzielali informacji o profilu swoich firm, możliwościach zatrudnienia i perspektywach awansu.

Nasze działania w tym dniu dokumentowały lokalne media. Informacje o tym, co się u nas działo znajdziecie pod adresami: