Dzień Sportu Szkoły 2014

Uczniowie piętnastu klas Zespołu Szkół w Chocianowie, przystąpili do rywalizacji w ramach tegorocznego Dnia Sportu Szkoły, który przeprowadzono 23.05.2014r. Zawody, już tradycyjnie, rozpoczęły się od powitania wszystkich zebranych na terenach rekreacyjnych przyległych do hali sportowej Zespołu Szkół.

Doroczne święto sportu rozpoczął bieg długi na dystansie 3,5 km, który zorganizowany został w ramach 10 edycji ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Bieg, w którym udział wzięło 240 uczniów, wystartował spod szkoły, następnie przebiegał drogami polnymi Chocianowa, by powrócić pod szkołę. Na mecie na uczniów czekali już nauczyciele-wychowawcy sędziujący zawody.

Najlepszą wśród dziewcząt okazała się Kinga Urban (3 TTL), zaś rywalizację chłopców wygrał Michał Matynia (2 TB).

Kolejne konkurencje dnia sportu odbywały się już na terenach rekreacyjnych szkoły. Najpierw młodzież rywalizowała w rzucie piłką ciężką (dziewczęta 2 kg, chłopcy 3 kg), jednak to kolejne konkurencje wzbudziły najwięcej emocji.

Były to konkurencje w których rywalizowały pięcioosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne klasy. Najpierw  rywalizowano o miano najsilniejszych w konkurencji przeciągania liny, by chwilę potem konkurować o mino najsprawniejszej klasy w konkurencji biegów sztafetowych na torze przeszkód.

Zawody zakończyła pani Bożena Wiszniewska wicedyrektor szkoły, oficjalnym odczytaniem ostatecznych wyników oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów.

Dodatkowo najlepsza klasa – 3 TA (która wygrała te zmagania także w roku ubiegłym), zgarnęła nagrodę główną, którą jest wycieczka autokarowa do Szklarskiej Poręby.