Nasze dziewczęta ponownie najlepsze w strefie legnickiej

Piłkarki Zespołu Szkół w Chocianowie trzeci rok z rzędu okazały się najsilniejszą drużyną finałów strefy legnickiej w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

Specyfiką rozgrywek finałowych w strefie jest rozstawienie drużyn na podstawie wcześniejszych wyników. Rozgrywane są od razy półfinały następnie finały. Jedna porażka eliminuje drużynę z dalszych rozgrywek, ponieważ tylko zwycięzca awansuje do finału wojewódzkiego.

Nasze reprezentantki zwyciężając podstrefę lubińską były rozstawione w swoim półfinale, natomiast ich rywalkami była, teoretycznie słabsza, drużyna z podstrefy legnickiej. Tą drużyną była szkoła z Jawora. Ten etap nasze dziewczęta przeszły bez większych problemów.

W drugim półfinale rywalizowały, stawiane w roli faworyta, dziewczyny z Legnicy i drugie w naszej podstrefie reprezentantki Góry. Niespodziewanie, grające przed własną publicznością zawodniczki z Góry, grające niesłychanie ambitnie i mające tego dnia ogromne szczęście, pokonały swoje rywalki i przeszły do finału. Tym samym mecze o miejsca były powtórkami z rozgrywek podstrefowych.

W meczu o miejsce trzecie o niespodziankę pokusiły się dziewczęta z Jawora pokonując po zaciętym meczu drużynę z Legnicy. Finał należał do drużyny z Chocianowa, która wysokim zwycięstwem zapewniła sobie awans i udział w finale wojewódzkim.

Finał strefy legnickiej odbył się dnia 8 stycznia 2014 roku w Górze.

Wyniki rozgrywek

Półfinały

Zespół Szkół w Górze – II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy (2 : 1)

Zespół Szkół w Chocianowie – I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze (3 : 0)

Mecz o III miejsce

II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy – I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze (2 : 3)

Finał

Zespół Szkół w Chocianowie – Zespół Szkół w Górze (5 : 1)

 

Skład reprezentacji Zespołu Szkół w Chocianowie

Magdalena Szalkowska, Dominika Witek (4 TTH), Anita Marek, Kinga Urban, Patrycja Michalska (3 TTL), Katarzyna Majed (3 TT), Agnieszka Woźniak (1 B), Marta Wiśniewska (1 TT).