“Elektron” edycja VI

Dnia 06.12.2013r. w Zespole Szkół w Chocianowie przy ul. Kolonialnej 13 odbyła się VI Edycja Konkursu ELEKTRON, w której wzięło udział 24 uczniów. Byli to następujący uczniowie klas technikum mechatronicznego.

Lp. Imię i nazwisko Klasa
1. Marcin Liptak IV TA
2. Patryk Sikora IV TA
3. Sebastian Jankun IV TB
4. Karol Pacierz IV TB
5. Marcin Wilanowski IV TB
6. Jakub Węgrzyn IV TB
7. Mateusz Tarasiuk IV TB
8. Rafał Łabanowicz IV TB
9. Krystian Kaśków III TA
10. Paweł Krowiak III TA
11. Bożydar Łasisz III TA
12. Dawid Rolak III TA
13. Amadeusz Tuszkiewicz III TA
14. Piotr Michoń II TA
15. Maciej Mielniczuk II TA
16. Dawid Witek II TA
17. Piotr Wróbel II TA
18. Dawid Tarasiuk II TA
19. Krystian Burda II TB
20. Jakub Kopieniak II TB
21. Marcin Piotrowski II TB
22. Piotr Potyszka II TB
23. Grzegorz Ryl II TB
24. Łukasz Żelem II TB

Organizatorem konkursu ELEKTRON jest Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Konkurs dotyczy zagadnień z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki.

ELEKTRON jest konkursem dwuetapowym.

W etapie pierwszym odbywają się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.

Etapem drugim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Test finałowy uczniowie rozwiązują na platformie Moodle za pośrednictwem e-portalu Politechniki Wrocławskiej. Test finałowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 20-25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.