Finał Strefy Legnickiej w halowej piłce nożnej – styczeń 2016

25 stycznia w Legnicy rozegrano zawody finałowe strefy legnickiej w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju rywalizowała reprezentacja naszej szkoły, która zmierzyła się w pierwszym meczu półfinałowym z gospodarzami rozgrywek. Do wyłonienia zwycięzcy konieczne było przeprowadzenie serii rzutów karnych, ponieważ po zakończeniu meczu w regulaminowym czasie wynik był remisowy (3:3).

W konkursie rzutów karnych nasi zawodnicy okazali się skuteczniejsi, i z wynikiem 5 do 4, wywalczyli awans do finału zawodów. W drugim półfinale, w którym rywalizowały drużyny z Lubina i Złotoryi, rzecz wyglądała podobnie. Mecz zakończył się remisem 2 do 2 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Lepiej egzekwowali je reprezentanci Złotoryi (6:5) i w ten sposób poznaliśmy naszego finałowego rywala. W meczu o miejsce trzecie Legnica wygrała z Lubinem 6:2. Mecz finałowym stał pod znakiem niezwykle zaciętej i wyrównanej gry. Jednak ostatecznie to zawodnicy ze Złotoryi cieszyli się ze zwycięstwa, strzelając decydującego gola na 4 sekundy przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Wyniki końcowe zawodów

  • I miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryji,
  • II miejsce – Zespół Szkół w Chocianowie,
  • III miejsce – Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy,
  • IV miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Lubinie.

Skład naszej reprezentacji

Zespół Szkół w Chocianowie reprezentowali: Piotr Weryszko, Marcin Piotrowski, Daniel Pilichowski, Dominik Suchora, Paweł Świerzko, Tomasz Pilarek, Łukasz Żelem, Jakub Duszeńko.