Finał strefy legnickiej w piłce ręcznej

23 marca 2015 w hali sportowej II LO w Lubinie rozegrano zawody rangi Finału Strefy legnickiej w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach zmierzyły się po dwie najlepsze drużyny reprezentujące podstrefy legnicką i lubińską.

Pierwsza faza zawodów to mecze półfinałowe w których mistrzowie swoich podstref rywalizują z drużynami z drugich miejsc z przeciwnej podstrefy. I tak w pierwszym półfinale zmierzyły się reprezentacje Lubina i Złotoryji, natomiast w drugim rywalizowały drużyny z Legnicy i Chocianowa.

Nasza podstrefa okazała się znacznie silniejsza, czego potwierdzeniem były zwycięstwa Lubina i Chocianowa w swoich meczach. W rywalizacji o miejsca, Legnica okazała się nieco lepsza od Złotoryji w meczu o miejsce trzecie, a Lubin zdecydowanie mocniejszy od Chocianowa w finale rozgrywek.

Wyniki

Lubin – Złotoryja 36:6

Legnica – Chocianów 7:21

Legnica – Złotoryja 8:7

Lubin – Chocianów 13:1

Wyniki końcowe

  • I miejsce – Liceum Ogólnokształcące nr V w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie
  • II miejsce – Zespół Szkół w Chocianowie
  • III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
  • IV miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryji

Skład naszych dziewcząt

Patrycja Michalska, Kinga Urban, Anita Marek, Agnieszka Woźniak, Małgorzata Woźniak, Jagoda Appel, Natalia Łabiak.