Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Reprezentacje dziewcząt i chłopców Zespołu Szkół w Chocianowie wzięły udział w Finałowych zawodach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody przeprowadzono 10 października 2013 roku w Olszynie.

Do zawodów finałowych kwalifikowały się drużyny, zwycięzcy poszczególnych powiatów naszego województwa.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które miały do pokonania po 1000 metrów. Trasa była bardzo wymagająca. Trudności stanowiły ulokowane na niej: podbiegi, zbiegi, ostre zakręty, piach, mostki oraz bardzo nierówne trawiaste podłoże. Po bardzo dobrym początku, nasze dziewczęta uplasowały się ostatecznie na piętnastym miejscu w stawce dziewiętnastu drużyn.

Po dziewczętach na trasę ruszyli chłopcy. Tu każdy z dziesięciu zawodników sztafety musiał przebiec 1200 metrów. W tej kategorii rywalizowało aż dwadzieścia jeden szkół. Nasi reprezentanci pomimo najwyższych starań na trasie, zdołali wyprzedzić tylko jedną drużynę, zajmując w końcowej klasyfikacji dwudzieste miejsce.

Podkreślić jednak należy, że większość naszych zawodników to uczniowie klas pierwszych i drugich więc w przyszłorocznej rywalizacji powinno być znacznie lepiej.

Naszą szkołę reprezentowali

Dziewczęta

Roksana Kamińska, Kinga Urban, Anita Marek, Karolina Bałabuch, Martyna Pyrzyk, Kamila Kaleta, Angelika Janowska, Weronika Iglicka, Daria Bagińska, Karolina Łopuszyńska, Sandra Dziadyk.

Chłopcy

Ryszard Baryluk, Patryk Przygodzki, Patryk Tkaczyk, Konrad Wolanin, Michał Matynia, Daniel Pilichowski, Hubert Pura, Lewandowski Szymon, Jakub Duszeńko, Dominik Suchora.