Gospodarka leśna Lasów Chocianowskich

27 maja 2022 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. „Gospodarka leśna Lasów Chocianowskich”. W warsztacie udział wzięło 25 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 3AP.
Działanie przeprowadzono w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2022r.

Zajęcia przeprowadzono dzięki współpracy oraz na terenie Nadleśnictwa Chocianów. Prowadzącym był pan Dominik Bujak specjalista ds. edukacji leśnej. Młodzież miała okazję poznać zadania Nadleśnictwa związane z prowadzeniem gospodarki leśnej oraz zadania z zakresu ochrony środowiska na terenach Lasów Chocianowskich. Podczas zajęć poruszone również bardzo istotną kwestię jaką jest problem utrzymania czystości i nielegalne zaśmiecanie terenów leśnych.

Nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie warsztatu: ks. Adam Jarząbek, Piotr Machoń.

Piotr Machoń
szkolny koordynator
edukacji ekologicznej