II Tydzień Walki Z Depresją 21-28.02.2021 (Bezpłatnie)

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją i właśnie ta okazja zainspirowała samorządowców oraz specjalistów z Zagłębia Miedziowego do organizacji „II Tygodnia walki z depresją” patronem przedsięwzięcia jest  KGHM Polska Miedź S.A.

 W ramach ii tygodnia walki z depresją organizowanych jest szereg darmowych skierowana jest dla osób dorosłych/ rodziców oraz dla młodzieży.

1W dniach 21.02.- 28.02.2021r. w regionie LGOM-u realizowany będzie Program – II Tydzień Walki z Depresją. Organizatorami Akcji Tygodnia Walki z Depresją są Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, a partnerem wykonawczym projektu jest Departament Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Ponadto patronat przyjęło 26 firm z LGOM, powiatowe i gminne jednostki samorządowe oraz Marszałek i Wojewoda Dolnośląski.

Celem Tygodnia Walki z Depresją jest popularyzacja wiedzy na temat depresji i problemów zdrowia psychicznego, a także ułatwienie dostępu do pomocy specjalistów. Uczucie lęku lub stresu zwiększa ryzyko doświadczenia epizodu depresji. Warto wiedzieć jak rozpoznać depresję u siebie i innych i z jakiej pomocy należy skorzystać.

Według raportów instytucji badawczych 1,5 mln Polaków choruje na depresję. Epidemia COVID – 19, znacznie wpłynęła na pogorszenie się stanu psychicznego naszego społeczeństwa a szczególnie dzieci i młodzieży.  W ramach przedsięwzięcia  możliwe będą codzienne, bezpłatne konsultacje specjalistyczne,  wykłady i rozmowy ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego. Będzie można w nich uczestniczyć on-line.

Harmonogram wydarzenia (233 pobrania )

Szczegóły wydarzenia znajdą Państwo na stronach:

www.kghm.com/depresja

www.cfrlubin.pl/depresja

www.facebook.pl/tydzienwalkizdepresja

Link do zapisów na Tydzień Walki z Depresją:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScK5ux15zDoXnZ7d79a4IBdWdLz46R8jv-5SxkYI5xnxdVTjQ/viewform?usp=sf_link

Zainteresowane osoby będą mogły również skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, które stacjonarnie będą odbywać się w Lubinie i Głogowie.

Poniżej linki do rejestracji na konsultacje:

https://cfrlubin.pl/zapisy-depresja/

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeanq8368kt4rdXle7aPNPKusMI8GYMFxg1qB1JsfxnFqImig/viewform

Zachęcamy rodziców  do udziału  w Dniu Otwartym pt. Nastoletnia depresja. Życie w trybie online / offline. Nie pozwól dziecku wylogować się z życia. Udział w Dniu Otwartym jest bezpłatny.

Rejestracja

link do rejestracji

Termin  20 luty 2021r . godz. 16:00-19:00. W programie:

Bezpłatne wykłady ekspertów z dziedziny psychiatrii oraz psychologii dzieci i młodzieży dedykowane dla rodziców i nauczycieli, ale również każdej osoby, która chciałaby dowiedzieć się więcej na temat nastoletniej depresji.

Depresja Nastolatków – Jak rozpoznać chorobę, zrozumieć ją i pokonać?

Lekcje Online, Życie Offline – Wypalone dzieci w sieci. Jak je wspierać?

Koniec Lekcji – Log Out – Dlaczego dzieci coraz częściej chcą się wylogować z życia?

Kiedy Dziecko Ma Depresję – Perspektywa rodzica.

Rozmowy, Które Pomagają – Jak rozmawiać z dzieckiem, jak komunikować gotowość do rozmowy, jak pytać o emocje i uczucia?

Gdzie Szukać Pomocy W Depresji -Rola poczucia bezpieczeństwa i wsparcia ze strony dorosłego.

Miejsca, gdzie nastolatek i dorosły może i powinien znaleźć wsparcie w depresji.

Bezpłatne konsultacje. Czat z lekarzem psychiatrą na stronie www.forumprzeciwdepresji.pl.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://m.facebook.com/events/449790786367828

 

Organizatorzy zachęcają również do wzięcia udziału  w anonimowej ankiecie na temat depresji, która pomoże przygotować raport, przyczyni się on do dostosowania narzędzi pomocy osobom cierpiącym na depresje oraz im bliskich. Link do anonimowej ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrVzxp8XGob7wesxz33kK1uQ2OgEJhtoCr3EmUXndVXbnsJw/viewform?usp=sf_link