Dnia 26 września 2014 roku trzydziestoosobowa grupa uczniów Technikum Logistycznego i Mechatronicznego Zespołu Szkół w Chocianowie uczestniczyła w największych na świecie targach poświęconych przede wszystkim transportowi szynowemu. Udział w targach był możliwy dzięki realizacji przez Zespół Szkół w Chocianowie projektu “Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

InnoTrans 2014 to międzynarodowa wystawa przemysłu skoncentrowanej inżynierii transportu. Jest to jeden z największych targów w Niemczech, który pokazuje technologię transportu, innowacyjne elementy pojazdów i systemów,  montaż czołowych producentów, geologów, inżynierów, naukowców, badaczy, doradców i innych specjalistów z branży pod jednym dachem.

InnoTrans to międzynarodowa platforma dla kupujących i sprzedających z zakresu technologii transportu pasażerskiego i towarowego. Impreza ta koncentrujące się na technologii kolejowej prezentując pełną gamę pojazdów szynowych. Na 3500 metrach powierzchni szynowej prezentowane były liczne nowe wynalazki i technologie z branży: począwszy od pojazdów budowlanych i hybryd szynowo-kołowych, przez pojazdy towarowe i lokomotywy, aż do kompletnych systemów transportu komunikacji podmiejskiej, regionalnej i dalekobieżnej. Dzięki bezpośredniemu połączeniu hal wystawienniczych z siecią szynową berlińskiej komunikacji publicznej wystawa zewnętrzna InnoTrans jest jedynym takim wydarzeniem na skalę światową.