Dnia 01.03.2012 roku Studenckie Koło Turystyki Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze (zamiejscowy wydział Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu) pod przewodnictwem pani Justyny Adamczuk, przeprowadziło dla uczniów, kierunku Technik Obsługi Turystycznej, zajęcia pod nazwą “Jak zarobić na turystyce?”.

Uczniowie poznali znaczenie takich terminów jak: gospodarka turystyczna, rynek turystycznej czy podmiot turystyczny. Mieli okazje dowiedzieć się, że w poczet usług turystycznych należy zaliczyć następujące usługi:

  • noclegowe,
  • gastronomiczne,
  • transportowe,
  • sportowo-rekreacyjne,
  • handlowe,
  • przewodnickie i pilotażowe,

Co daje im szeroki zakres możliwości w poszukiwaniu pracy po ukończeniu szkoły.

Zrozumieli, że warto jest inwestować w  swoje wykształcenie poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach czy stażach zawodoznawczych.

Na zakończenie pani Justyna Adamczuk przybliżyła ofertę edukacyjną uczelni, a szczególnie  warunki i zalety studiowania na kierunkach Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.