Kartka dla nauczyciela

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Chocianowie wspiera i dziękuje swoim nauczycielom za trud nauczania w czasie pandemii koronawirusa. Wykonane przez uczniów kartki z życzeniami trafiły do pedagogów Zespołu Szkół w Chocianowie w przeddzień rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej.

Ze względu na znaczny wzrost liczby osób zakażonych COVID-19 i objęcie całego kraju żółtą strefą odwołana została uroczystość szkolna  z okazji Dnia Edukacji Narodowej, co nie przeszkodziło cieszyć się tym wyjątkowym dniem w szkole. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za zaangażowanie w ich wykształcenie. W końcu wiedza to największy prezent, jaki można sprawić młodemu człowiekowi. Własnoręcznie zaprojektowali i wykonali kartki. Na kartkach znalazły się motywy w biało-czerwonym kolorze. Do zdobienia uczniowie wykorzystali tradycyjne techniki plastyczne: wyklejanie, wycinanie. Opiekunowie Samorządu  Uczniowskiego nie narzucili wzornictwa,  kolorystyki ani treść życzeń. -„Cieszymy się, że możemy w ten sposób zaprezentować umiejętności i talent, jak również staranność i pracowitość. Mamy nadzieję, że nasze kartki jako nośnik życzeń sprawi wiele radości naszym nauczycielom” -zdradzają uczennice zaangażowane w akcję.

Historia Dnia Edukacji Narodowej w Polsce ma swoje początki w 1957 roku. Wtedy też odbyła się Światowa Konferencja Nauczycielska w Warszawie, podczas której ustalono, że dzień 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli.

W 1972 roku natomiast wprowadzono Dzień Nauczyciela, który przypadał  w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, czyli 14 października.

Korzystając z okazji Samorząd Uczniowski pragnie jeszcze raz złożyć najserdeczniejsze życzenia swoim drogim nauczycielom, pracownikom administracyjnym i pracownikom obsługi!. „Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy dużo sił do realizowania zadań oraz zdrowia, szczególnie w tym trudnym czasie!”.

Uczennice zaangażowane w tworzenie kartek:
Daria Adamczewska i Maja Rosołowska

Opieka:
pani Anna Łuczkowiec-Waśko