KGHM wykształci sobie pracowników

Informacje z konferencji  z dnia 5.02.2018 na temat: KGHM wykształci sobie pracowników

KGHM obejmie patronatem 42 klasy w kilku szkołach Zagłębia Miedziowego. Chce w ten sposób mieć wpływ na kształcenie swoich przyszłych pracowników. Dzisiaj władze miedziowej spółki, samorządowcy i dyrektorzy szkół, w obecności minister edukacji Anny Zalewskiej, podpisali listy intencyjne w tej sprawie. Wszyscy mają nadzieję, że uda się stworzyć model, który od dawna funkcjonuje na przykład w Niemczech, gdzie uczeń już rozpoczynając naukę, po spełnieniu odpowiednich warunków, ma zagwarantowaną pracę.

W pełnej optymizmu konferencji wkradł się jednak dysonans – wśród zaproszonych gości znaleźli się też przedstawiciele powiatu polkowickiego. Tymczasem okazało się, że edukacyjne plany KGHM nie objęły żadnej z podległych temu samorządowi dwóch szkół branżowych. Henryk Czekajło z zarządu powiatu publicznie zwrócił na to uwagę. – Mamy o to żal, bo powiat polkowicki znajduje się w samym sercu Zagłębia Miedziowego, a jednak nie został włączony w ten projekt – komentuje samorządowiec. W odpowiedzi na to prezes KGHM zapewnił, że nie wyobraża sobie, by Polkowic mogło w tym przedsięwzięciu zabraknąć.

Przeczytaj o tym wydarzeniu na regionfan.pl oraz zobacz materiał filmowy dotyczący konferencji

Henryk Czekajlło
Członek Zarządu Powiatu Polkowickiego
henryk.czekajlo@powiatpolkowicki.pl