Kolęduj z nami

Święta  Bożego Narodzenia to bardzo ważny i uroczysty czas dla każdego chrześcijanina, ale i nie tylko. Prawie każdy Polak bez względu na wyznawaną wiarę, nie wyobraża sobie świąt bez rodzinnej atmosfery, stołu wigilijnego czy pięknych kolęd, które śpiewane są w domach i kościołach. Ze względu na to, że 24 grudnia spędzamy tylko w gronie najbliższej rodziny, bardzo często wieczerze wigilijne przeżywamy z innymi przez cały świąteczny okres. Także i w naszej szkole postanowiliśmy przeżyć ten niezapomniany czas.

20 grudnia o godz. 10:00 rozpoczęliśmy naszą wigilię przez wysłuchanie słów z Ewangelii według św. Łukasza mówiące o narodzeniu Chrystusa. W śpiewaniu znanych nam polskich kolęd pomagał nam zespół muzyczny złożony z naszych uczniów i ludzi, którzy angażują się w naszej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chocianowie. Natomiast troje uczniów zaśpiewało dla nas kolędę Maryi. Nasze wspólne kolędowanie było ubogacone występem aktorów przebranych za Świętą Rodzinę i aniołów,  a także  tekstami wyjaśniającymi czym jest Boże Narodzenie z perspektywy wiary, skąd się wzięła nazwa „wigilia”, co oznaczają niektóre symbole bożonarodzeniowe, dlaczego składamy sobie życzenia. Nad całością tego przedsięwzięcia czuwali nasi katecheci, czyli ks. Adam Jarząbek, ks. Marcin Giemzik i pani Lidia Mazur, którzy zaangażowali w większości uczniów z klas pierwszych. Na koniec zaśpiewaliśmy pastorałkę „Świeć gwiazdeczko”, po której każda z klas wraz ze swoim wychowawcą udała się do swojej sali na wspólne spotkanie. Oprócz naszego grona, byli obecni także podopieczni z Chocianowskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym Specjalnej Troski Szkoły Specjalnej wraz z panią prezes Anną Jabłońską.

Mamy nadzieję, że tegoroczne kolędowanie była dla wszystkich uczestników po raz kolejny inspiracją, aby głębiej przeżyć czas świąt, a nasze następne spotkanie przyniesie równie miłą satysfakcję z tego, że warto było zorganizować taką akcję.