Kolejny etap międzyszkolnych rozgrywek piłki ręcznej

Niemałą niespodziankę sprawiły reprezentacje Zespołu Szkół w Chocianowie w finale podstrefy lubińskiej w piłce ręcznej. Jako pierwsze (28.03.2012) swoje zawody rozgrywały dziewczęta, które co prawda w pierwszym spotkaniu uległy koleżankom z Lubina, jednak zmobilizowały się w kolejnym meczu i po niezwykle zaciętym i wyrównanym spotkaniu okazały się lepsze od zawodniczek z Głogowa.

W ostatnim spotkaniu turnieju Lubin rozgromił Głogów i ostateczne nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce dające awans do kolejnego szczebla rozgrywek – finału strefy legnickiej.

Kolejnego dnia (29.03.2012) swój turniej rozgrywali również chłopcy. Tu emocje były zdecydowanie większe. W meczu otwarcia Lubin zdecydowanie ograł Głogów i był zdecydowanym faworytem turnieju dla którego mecz z Chocianowem miał być już tylko formalnością.
W kolejnym spotkaniu nasi zawodnicy, choć do przerwy przegrywali, zwyciężyli faworyzowany zespół z Głogowa i ostatni mecz pomiędzy Chocianowem i Lubinem miał decydować o ostatecznej kolejności i zwycięstwie jednej z drużyn.
Gospodarze z Lubina w składzie których znajduje się wielu zawodników piłki ręcznej “Zagłębia” Lubin nie byli jednak w stanie udowodnić swej wyższości i praktycznie do ostatnich minut wynik meczu był remisowy. Decydujące dla spotkania były dwie kontuzje naszych zawodników, co doprowadziło do zdekompletowania naszej drużyny i gry w osłabieniu przez pięć ostatnich minut spotkania. Dopiero wtedy zawodnicy z Lubina uzyskali kilku bramkową przewagę. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce uprawniające jednak do występu w finale strefy legnickiej.

Zawody dziewcząt i chłopców rozgrywane były w Hali Sportowej II LO w Lubinie.

Wyniki końcowe zawodów

Dziewczęta

ZS Chocianów – II LO Lubin  2:7 (0:3)

ZS Chocianów – I LO Głogów  8:7 (4:4)

II LO Lubin – I LO Głogów  15:6  (6:2)

Chłopcy

II LO Lubin – II LO Głogów  19:12 (8:6)

II LO Głogów – ZS Chocianów  21:23 (10:8)

II LO Lubin – ZS Chocianów  21:18 (11:9)

Reprezentanci Zespołu Szkół w Chocianowie

Dziewczęta

Magdalena Chrzanowska (4 TH), Sarah Włodarczyk, Ewelina Smolec (3 TH), Paulina Falkiewicz (2 A), Anita Marek, Kinga Urban, Patrycja Michalska (1 TTL), Julita Piszczek, Katarzyna Majed, Patrycja Tomczyszyn (1 TT).

Chłopcy

Sebastian Janku (3 TB), Dawid Mielczarek, Kamil Chojnicki, Piotr Kusak (3 TA), Krzysztof Dryja (2 TB), Paweł Sutor, Kamil Karliński (2 TA), Paweł Przyszlak (1 A).