Koło Logistyczne na Politechnice Wrocławskiej

W dniu dzisiejszym, w ramach realizacji projektu “Zawodowy Dolny Śląsk”, uczniowie koła logistycznego naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu branżowych kół współpracy na Politechnice Wrocławskiej.

Kilkugodzinne zajęcia mimo, iż dotyczyły trudnych zagadnień takich jak: Kaizen, Lean Manufacturing, marnotrawstwo w logistyce, 5 S, diagram spaghetii, one piece flow, Kanban czy też cykl mleczarza przeprowadzone w formie aktywnych warsztatów, poprzedzonych wprowadzeniem teoretycznym, pozostaną w pamięci młodzieży pojęciami zrozumiałymi. Dodatkową atrakcją wyjazdu była możliwość uczestnictwa w odbywających się raz na semestr na Politechnice spotkaniach wszystkich kół branżowych, w tym również prestiżowego, międzynarodowego koła projektującego i budującego bolidy Formuły 1. Uczestnicy spotkania zorganizowanego w ramach współpracy branżowych kół logistycznych z uśmiechem na twarzy długo będą wspominać dzisiejszą naukę.