Konkurs FIFA23 rozstrzygnięty

“29 listopada 2022r. w naszej szkole rozpoczęły się rozgrywki fazy grupowej w FIFA23. 32 uczestników wylosowało wcześniej reprezentacje, biorące udział w tegorocznym mundialu. Każdy z uczestników przez całe rozgrywki grał reprezentacją jednego kraju. Rozgrywki w części grupowej zakończyły się wyłonieniem 16 uczestników fazy pucharowej. Ta odbyła się 7 grudnia już w hali sportowej. W otwarciu rozgrywek wziął udział dyrektor Piotr Machoń, wicedyrektor Krystyna Zborowska oraz Prezes LGD Wrzosowa Kraina Barbara Sulma. Obecni byli też “szejkowie”, którzy przynieśli wydrukowaną w technologii 3D replikę pucharu FIFA World Cup. Rozgrywki obserwowało wielu uczniów naszej szkoły a mecz o 3 miejsce oraz finał odbył się przy udziale Starosty Polkowickiego Kamila Ciupaka oraz dyrektora naszej szkoły. Wraz z szejkami wręczyli oni nagrody dla 3 najlepszych uczestników rozgrywek: Alana Kussa – Argentyna, Gracjana Pyrzeńskiego – Anglia oraz Mateusza Błauciaka – Hiszpania. To na pewno nie koniec zawodów E-sportowych w tym roku szkolnym w Zespole Szkół w Chocianwie😉

Dziękujemy wszystkim uczniom którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia. Dzięki nim zawody miały iście mistrzowską oprawę. Dziękujemy też Powiatowi Polkowickiemu oraz LGD Wrzosowa Kraina za ufundowanie nagród dla najlepszych zawodników.

 

Jowita Greń-Janas