Konkurs “Profesjonalista i mistrz branży turystycznej”

Dnia 25.04.2012r. w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdrój odbyła się VI edycja konkursu “Profesjonalista i mistrz branży turystycznej”. W kategorii obsługi turystycznej wzięli udział uczniowie szkół z Polanicy Zdrój, Bolesławca, Jeleniej Góry oraz Wałbrzycha. Zespół Szkół w Chocianowie reprezentowały dwie uczennice: Urszula Lipa kl. II TTH oraz Joanna Chrzanowska z kl. I TT.

Zadania uczestników to:

  1. test pisemny z zakresu obsługi turystycznej, podstaw turystyki, geografii turystycznej Polski,
  2. autoprezentacja przed potencjalnym pracodawcą,
  3. umiejętność wypromowania wylosowanej atrakcji turystycznej regionu klientowi biura,
  4. profesjonalna sprzedaż imprezy turystycznej,
  5. udzielenie informacji na temat wylosowanego hotelu w wybranym przez siebie języku obcym.

Jurorami byli pracodawcy: dyrektorzy, menadżerowie hoteli,  renomowanych restauracji i biur podróży. Oceniali oni wiele elementów np. kulturę obsługi, wygląd zewnętrzny, komunikację niewerbalną, rzetelność i spójność wypowiedzi, dostosowanie oferty do potrzeb i oczekiwań klienta, umiejętność wypełnienia dokumentów oraz opanowanie stresu.

Dziewczęta  otrzymały certyfikat uczestnictwa oraz drobne upominki. Zapowiedziały swój udział w kolejnej edycji konkursu, ponieważ pozwoliło im to zdobyć ogromne doświadczenie, które na pewno wykorzystają w przyszłości.

Opiekun: Agnieszka Hruszowiec