Konkurs walentynkowy “Miłość” rozstrzygnięty

Już na początku lutego kadra 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie ogłosiła konkurs plastyczny z okazji Święta Walentego. Przez dwa tygodnie czekaliśmy na prace plastyczne o tematyce ” Miłość”. Temat niby banalny jednak okazało się, że w tym jednym słowie tkwi tak wiele emocji, że przelanie ich na papier okazało się dużym wyzwaniem.

Zasady konkursu były proste – każdy z zainteresowanych uczestników Hufca musiał przygotować jedną prace plastyczną w dowolnym formacie i stylu.

Oczywiście na plakatach królowały czerwone serduszka i kwiatki, przypominając kartki walentynkowe. Wszystkie prace zasługiwały na podziw, gdyż nawet pomimo prostoty wykonania były przygotowane staranie oraz widać było w nich talent i zaangażowanie młodzieży.

Jedna praca natomiast była wyjątkowa. Pozbawiona walentynkowych serc i kwiatków przedstawiała parę młodzieńców. Na tym plakacie widać było nie tylko technikę i wspaniały artystyczny styl, ale przede wszystkim uczucie- tytułową “miłość” oraz  prawdziwe emocje. Oczywiście praca ta zwyciężyła bezkonkurencyjnie, a jej autorka Anna Kaczyńska, uczestniczka pierwszego rocznika i uczennica ZS w Chocianowie w dniu dzisiejszym (18.02.2015r.) została nagrodzona.


Artykuł: wychowawca Barbara Bogusz
Zdjęcia: st. wychowawca Małgorzata Basałyga