Książka na luty –„Ostatni świadek”

W tym roku szykują się niezwykle interesujące premiery książkowe. Są wśród nich najbardziej oryginalne powieści, błyskotliwe i wciągające reportaże, trzymające w napięciu thrillery oraz poruszające historie obyczajowe. Każdy znajdzie coś dla siebie!. Pragniemy zwrócić Waszą uwagę na jeden szczególny tytuł, który warto przeczytać.

To książka pod tytułem „Ostatni świadek” Joanny Lamparskiej. Jej premiera odbyła się 26 stycznia 2022 r.. Tytuł ukazuje historie strażników hitlerowskich skarbów.

ostatni-swiadek-historie-straznikow-hitlerowskich-skarbow-w-iext102714893

II Wojna Światowa ma się ku końcowi. Jest zima 1945 roku gdzieś na Dolnym Śląsku. Polacy, którzy wracają na swoje zemie, natrafiają na niemieckie „skarby”. Znajdują zrabowane przez nazistów dzieła sztuki, drogą porcelanę, biżuterię. Autorka tego wciągającego reportażu wchodzi do hermetycznego świata poszukiwaczy. Spędza wiele miesięcy w archiwach i odkrywa historie zbrodni nazistowskich popełnionych z żądzy złota. Śledzi mafię mającą powiązania z oficerami SS, rozmawia z dziecięcymi „strażnikami skarbów.”
Jak się okazuje, po zakończeniu wojny walka wcale nie ustała i wielu dąży do przejęcia zrabowanych skarbów. Komu się to uda, dowiecie się z książki pani Joanny Lamparskiej.
Choć trudno w to uwierzyć, to wszystkie opisane historie wydarzyły się naprawdę.