W styczniu 2021 uczniowie klas III i IV technikum obsługi turystycznej wzięli udział w kursie barmańskim I i II stopnia. Kurs został przeprowadzony przez ALL IN Waldemar Mucha w ramach  projektu pn.: „Akademia zawodowców w Powiecie Polkowickim” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa.

Kurs barmański I stopnia obejmował multimedialne szkolenie teoretyczne zawierające tematykę klasyfikacji alkoholi, naukę przygotowywania z nich drinków oraz napoi mieszanych. Część praktyczna składała się z ćwiczeń pozwalających opanować technologię przygotowania drinków, napojów mieszanych, elementy obsługi klienta, podstawy flair oraz organizację pracy za barem.

Natomiast kurs barmański II stopnia pozwalał zdobyć i opanować wiedzę oraz umiejętności potrzebne do zarządzania i prowadzenia profesjonalnego baru. Program kursu podzielony był na bloki: zarządzanie barem, promocja lokalu, współpraca i rozrachunki z personelem, tworzenie profesjonalnego menu, towaroznawstwo napoi alkoholowych, miksologia, sztuka sommelierska, sztuka baristyczna, sztuka beeristyczna Art of pouring.

Na zakończeniu kursów każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.