Kwestowaliśmy na rzecz akcji Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia

Jak już pisaliśmy, w  tym roku po raz pierwszy grupa uczniów naszej szkoły weźmie udział w akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Akcja ta organizowana jest już po raz dziewiąty przez Fundację Studio Wschód, TVP Polonia i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Jej głównym celem jest ratowanie polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą. Dla uczniów jest to też lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin jak również historii naszego narodu. W czasie ośmioletniej misji na Kresach młodzież ocaliła ponad 100 tysięcy grobów. Wszystkie są udokumentowane i sfotografowane.

Już 3 lipca wyjeżdżamy do Kamieńca Podolskiego, będziemy porządkować groby w dwóch miejscowościach – Makowie i Żwańcu.

By wesprzeć Organizatorów tego przedsięwzięcia, przeprowadziliśmy kilka zbiórek pieniędzy. Kwestowaliśmy na terenie szkoły wśród uczniów i rodziców, a także przed kościołami w Chocianowie, Jakubowie, Pogorzeliskach i Parchowie. Udało nam się zebrać 4280 zł i 1 euro. Kwotę tę wpłaciliśmy na konto Organizatorów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo tę akcję, a także tym , którzy pomogli nam w sprawnym przeprowadzeniu kwest.

Informacje na temat akcji, listy wpłacających, reportaże telewizyjne można znaleźć na stronach – www.studiowschod.pl i  www.studiowschod.org.pl

Koordynatorzy akcji:
Beata Rolska
Dorota Krowiak