Licealiada – Koszykówka 3×3

W dniu 28.11.2022r w Polkowicach w ramach Licealiady rozegraliśmy finał strefy legnickiej w piłce koszowej 3×3. Nasza drużyna w składzie: Mateusz Rojek (4TAP), Olaf Giemzik (4TAP), Norbert Żywicki (4TAP), Mateusz Sroka (3TA) po zaciętych meczach zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

Do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn: ZS Chocianów, I LO Legnica, I LO Głogów, II LO Głogów, ZS 2 Lubin, ZS 1 Lubin.

Zespoły były podzielone na dwie grupy:

Grupa I: ZS II Lubin, I LO Legnica, I LO Głogów

Grupa II: I LO Głogów, ZS I Lubin, ZS Chocianów

W grupach rozegraliśmy mecze każdy z każdym. Wyniki przedstawiały się następująco:

Grupa I:

ZS II Lubin – ILO Legnica 4:5

ZS II Lubin – II LO Głogów 7:2

I LO Legnica – II LO Głogów 14:12

Grupa II:

ZS Chocianów – I LO Głogów 6:11

ZS Chocianów – ZS I Lubin 11:5

I LO Głogów – ZS I Lubin 10:4

 

Nasza szkoła wyszła z grupy z drugiego miejsca zapewniając sobie miejsce w półfinale, w którym ulegliśmy drużynie z Legnicy 5:7. W meczu o trzecie miejsce musieliśmy uznać wyższość zawodników z ZS I Lubin.

Małgorzata Światłoń