W dniach 17 i 18 października 2013 roku uczniowie klas: I TL, IV TL oraz III A, I TA i  II TA wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Krakowa, zorganizowanej w ramach projektu “Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zapoznać się z działalnością  nowoczesnego zakładu logistycznego Schenker, a po południu zwiedzili Zamek Królewski i Katedrę na Wawelu, Sukiennice, Kościół Mariacki, a późną już porą spotkali się przy pomniku  Mickiewicza. Dzięki tym doświadczeniom mogli stwierdzić, że Kraków to miasto stare i dostojne ale jednocześnie tętniące życiem. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, historia z nowoczesnością.

Drugiego dnia uczniowie odkrywali urok i magię żydowskiej dzielnicy Krakowa – Kazimierza, gdzie następuje zetknięcie z dwiema kulturami – chrześcijańską i żydowską. Zobaczyli najstarszą zachowaną synagogę w Polsce oraz kościół na Skałce.

W drodze powrotnej udali  się do Oświęcimia, gdzie zwiedzili obóz zagłady Auschwitz – symbol terroru dla całego świata. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z najważniejszymi zabytkami jednego z najpiękniejszych miast w Polsce a także usłyszeli od przewodników związane z nimi historie.