Logistycy w Porcie Lotniczym SA we Wrocławiu

W dniu 17 marca 2015 roku uczniowie Technikum Logistycznego uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej na Port Lotniczy we Wrocławiu.

Na wycieczce uczniowie zostali zapoznani z drogą jaką musi odbyć pasażer zanim dostanie się na pokład samolotu. Zaznajomiono ich z funkcjonalnym podziałem budynku (przyloty, odloty, strefa Schengen, Non-Schengen). Przedstawione zostały informacje na temat odprawy biletowo bagażowej, bramek kontroli bezpieczeństwa, rodzajach linii lotniczych (niskokosztowe, sieciowe, czarterowe).

Uczniowie zwiedzali taras widokowy, kapliczkę, dowiedzieli się o zasadach funkcjonowania lotniska, poznali zawody i służby tu występujące. Następnie przeszli przez bramki kontroli bezpieczeństwa i dostali się do strefy zastrzeżonej lotniska w pobliże płyty postojowej dla samolotów. Zapoznani zostali ze sprzętem jaki znajduje się w strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej i przez halę odbioru bagażu wrócili na halę główną.