Logistycy na warsztatach w MWSLiT we Wrocławiu, 2013

W dniu 26 listopada 2013 trzydziestoosobowa grupa uczniów Technikum Logistycznego uczestniczyła w zajęciach praktycznych przeprowadzonych w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” zorganizowanych w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Głównym celem warsztatów było zdobycie umiejętności niezbędnych w branży logistyczno-spedycyjno-transportowej oraz wzrost motywacji do dalszego kształcenia się.  W ramach tak zaplanowanego programu zajęć uczniowie zagrali w grę symulacyjną dokumentującą funkcjonowanie przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych w ramach tradycyjnego łańcucha dostaw, poznali najnowsze technologie automatycznej identyfikacji danych w Laboratorium inżynierii logistycznej (RFID), zasady kodowania kodami kreskowymi oraz tajniki programu logistycznego Flexim.

Dzięki stałej współpracy z uczelnią, uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie, mieli możliwość “przez krótką chwilę poczuć się jak studenci”.