Logistycy na warsztatach w MWSLiT we Wrocławiu, 2014

Dnia 18 listopada 2014 piętnastoosobowa grupa uczniów Technikum Logistycznego uczestniczyła w zajęciach praktycznych przeprowadzonych w ramach projektu “Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” zorganizowanych w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Głównym celem zajęć projektowych było pokazanie trendów rozwojowych w branży logistyczno-spedycyjno-transportowej poprzez rozwój zainteresowań uczniów zagadnieniami z obszaru wiedzy i umiejętności związanych z kierunkami kształcenia.

W ramach tak zaplanowanego programu zajęć uczniowie zagrali w grę symulacyjną polegającą na doborze asortymentu produktywnego, poznali najnowsze technologie automatycznej identyfikacji danych w laboratorium inżynierii logistycznej oraz tajniki programu logistycznego Flexim.

Dzięki stałej współpracy z uczelnią, uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie, mieli możliwość “przez krótką chwilę poczuć się jak studenci”.