Mechatronicy w Finale konkursu ELEKTRON

articles_konkursy_elektron1

Dnia 30.12.2019r. w Zespole Szkół w Chocianowie odbyła się XII Edycja Konkursu ELEKTRON, w której wzięli udział  uczniowie klas technikum mechatronicznego.

Spośród uczestników wybrano tych, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W tym roku, żeby zakwalifikować się do finału trzeba było uzyskać 88 punktów. Uczniowie, którym to się udało to Filip Dobek z klasy trzeciej technikum mechatronicznego oraz  Piotr Kosior i Jakub Potoniec z klasy drugiej. Finaliści pojadą 24 lutego 2020r. do Wrocławia, gdzie będą mogli rywalizować z najlepszymi uczniami z innych szkół. Gratulujemy naszym finalistom i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki.

Finał odbywa się na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.
Na zwycięzców, jak zwykle, czekają atrakcyjne nagrody! Współfundatorem nagród w tegorocznej edycji konkursu ELEKTRON jest firma PPU Micro, zajmująca się mechatroniką, automatyką, elektroniką w dydaktyce i przemyśle.

logo-micro-main.png