Mistrzostwo Dolnego Śląska dla Zespołu Szkół w Chocianowie

Reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół w Chocianowie, po ubiegłorocznym drugim miejscu, ponownie okazała się najlepszą drużyną Dolnego Śląska w halowej piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju finałowym z udziałem czterech najlepszych drużyn naszego województwa, nasze dziewczęta jako jedyne wygrały wszystkie swoje mecze i pewnie wywalczyły pierwsze miejsce. Zespół Szkół w Chocianowie był też jedyną drużyną, która zakończyła zawody z czystym kontem straconych bramek. Był to efekt niezwykłej koncentracji zawodniczek i perfekcyjnej grze formacji defensywnej z bardzo dobrze dysponowaną tego dnia bramkarką. Potwierdzeniem tego był wybór, naszej bramkarki, Agnieszki Woźniak najlepszą zawodniczką turnieju finałowego.

Zawody były bardzo emocjonujące. Już w pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta musiały dać z siebie wszystko, ponieważ ich rywalkami były wrocławianki, które broniły tytułu mistrzyń. Po niezwykle zaciętym pojedynku nasza reprezentacja zwyciężyła faworytki zawodów dwa do zera. W kolejnym meczu, w którym więcej było fauli i przepychanek, nasze dziewczęta okazały się lepsze od reprezentantek Wałbrzycha. Na zakończenie naszych występów ograliśmy najsłabsze tego dnia zawodniczki z Lubomierza.

Zawody odbyły się 20 stycznia 2014 w Wałbrzychu.

Wyniki rozgrywek:

Lubomierz – Wałbrzych (0:6)
Wrocław – Chocianów (0:2)
Lubomierz – Wrocław (1:3)
Wałbrzych – Chocianów (0:2)
Chocianów – Lubomierz (5:0)
Wrocław – Wałbrzych (4:0)

Wyniki końcowe

I miejsce – Zespół Szkół w Chocianowie
II miejsce – Szkoła Mistrzostwa Sportowego “Junior” we Wrocławiu
III miejsce – Zespół Szkół w Wałbrzychu
IV miejsce – Zespół Szkół w Lubomierzu

Naszą szkołę reprezentowały

Magdalena Szalkowska, Dominika Witek (4 TTH), Patrycja Michalska, Anita Marek, Kinga Urban (3 TTL), Katarzyna Majed (3 TT), Agnieszka Woźniak (1 B), Marta Wiśniewska (1 TT).