MOL NET+  w Zespole Szkół

Miło nam poinformować, że Biblioteka Zespołu Szkół w Chocianowie przeszła na elektroniczny system obsługi czytelników pod nazwą MOL NET+.

MOL NET+ to nowoczesny program do obsługi biblioteki szkolnej ułatwiający pracę nie tylko bibliotekarzowi, ale również korzystanie z zasobów biblioteki przez czytelników. Działanie jego polega na przeniesieniu danych (w tym katalogu bibliotecznego OPAC –publicznie dostępny przez Internet katalog zbiorów biblioteki), które dotychczas znajdowały się w szkolnym komputerze w tzw. „chmurę”. Dzięki programowi katalog biblioteki dostępny jest dla czytelników o każdej porze
i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych. Czytelnicy zawsze mają możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o terminie zwrotu książek.

Użytkownicy otrzymują również:

  • intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).
  • możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy),
  • podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur,
  • możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

Uczniowie, którzy chcą uzyskać dostęp do internetowego konta czytelnika i katalogu OPAC muszą podać nauczycielowi- bibliotekarzowi adres e-mail, który służy im do logowania się na e-dziennik.
Szczegółowe instrukcje logowania uczniowie otrzymają przez pocztę e-dziennika od nauczycieli bibliotekarzy.

Zrzut-ekranu