Za nami Szkolny Kiermasz Świąteczny 2015

Wielkim sukcesem zakończył się Szkolny Kiermasz Świąteczny, którego celem było integrowanie środowiska uczniowskiego Zespołu Szkół w Chocianowie oraz zbiórka środków na pomoc dla uczniów znajdujących się w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie zaangażowani w akcję zebrali ponad 1700 zł!

O kiermaszu

Kiermasz trwał dwa dni (piątek i sobota, 11 i 12 grudnia) i miał wiele odsłon. Całość rozpoczęła się o godz. 9:00 od uroczystego otwarcia, którego dokonała pani Bożena Wiszniewska Wicedyrektor Szkoły, witając bardzo licznie zgromadzoną w hali sportowej młodzież. Pani dyrektor towarzyszył przedstawiciel Rady Rodziców, pan Janusz Rosa, który pełni funkcję skarbnika Rady.

Zaraz po oficjalnym otwarciu, ruszyła sprzedaż ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów oraz przyjaciół szkoły. Były to m.in. choinki, bombki, wianki na drzwi, stroiki, pierniki itp. Tuż obok stoisk z ozdobami  można było zjeść pyszne ciasta z własnego wypieku oraz napić się wyjątkowej świątecznej herbaty lub gorącej czekolady.

Galeria z kiermaszu

Maraton Zumby i tańce

O godz. 10:00, ruszył I Świąteczny Charytatywny Maraton Zumby. W zajęciach trwających do godz. 13:00, wzięło udział 130 osób.

Do młodzieży naszej szkoły, dołączyła również liczna grupa uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Gościliśmy m.in. uczniów Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika z Chojnowa oraz grupę taneczną Brooklin z Chojnowa.

Maraton nie odbyłby się bez pomocy instruktorek Zumby, pani Magdaleny Kwiatkowskiej-Korczowskiej, pani Magdaleny Izdebskiej oraz pani Marzeny Anton.

Zabawa była wspaniała o czym świadczyły uśmiechnięte twarze uczestników.

W przerwach maratonu odbywały się pokazy tańca, prezentowały się dziewczęta z grupy tanecznej Brooklyn, a także uczennice naszej szkoły. W jednej z przerw, odbyło się również losowaliśmy nagród wśród wszystkich uczestników maratonu. Podczas ostatniej z przerw, organizatorzy zaproponowali uczestnikom imprezy wspólny udział w tańcach integracyjnych: “Skrzypek” i “Belgijka”.

Świąteczna atmosfera udzieliła się również przyglądającej się z boku młodzieży, i już po chwili hala rozbrzmiewała znanymi wszystkim melodiami, przy których bawiło się ponad 150 osób.

Galeria z Maratonu Zumby i tańców

IX Chocianowski Festiwal Futsalu

Kolejnego dnia akcji, odbywał się XI Chocianowski Festiwal Futsalu, nad którym patronat objął Starosta Polkowicki pan Marek Tramś. W zawodach podzielonych na dwie części, rywalizowało blisko 100 zawodników z trzynastu drużyn. Podczas trwania zawodów, od godz. 10:00 do 17:00 czynne były również stoiska Kiermaszu. Zawodnicy oraz kibice mogli nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów. Na wszystkich czekały również przysmaki w postaci ciast własnego wypieku oraz smaczna świąteczna herbata, gorąca czekolada i aromatyczna kawa.

Podsumowanie

Kiermasz zakończył się wielkim sukcesem organizacyjnym i finansowym a młodzież naszej szkoły udowodniła po raz kolejny, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Szczytny cel, jaki przyświecał akcji, spowodował przyłączenie się do niej licznej grupy uczniów, którzy zupełnie bezinteresownie poświęcili swój czas i pieniądze, po to aby pomóc swoim koleżankom i kolegom dla których udzielona pomoc może mieć wymiar nie tylko materialny… szczególnie w tym Świątecznym okresie.

Wielkie słowa podziękowania należą się również nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do akcji nie szczędząc wysiłków przy wspieraniu młodzieży.