Noc Bibliotek 2022

VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”. To akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Uczniowie naszej szkoły wraz z p. Kamilem – nauczycielem bibliotekarzem, również wzięli udział w tej akcji, wspierając działania zorganizowane w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach. Jako absolwenci trzebnickiej podstawówki, doskonale sprawdzili się  w opiece nad młodszymi uczniami czytając im przeróżne bajki, czy też pomagając w realizacji poszczególnych zadań. Jedną z ciekawostek wydarzenia był zaprezentowany przez p. Kamila rzutnik „ANIA”, projektor służący do wyświetlania na ścianie przeźroczy, w tym przypadku bajek, które nasi uczniowie przeczytali młodszym kolegom i koleżankom. Mamy nadzieję, że rozpoczęta współpraca między szkolnymi bibliotekami zaowocuje dalszymi sukcesami edukacyjnymi.